Antalya’nın Manavgat ilçesi, Çolaklı Mahallesi’nde 5 yıldızlı otelde tatil yapan Dmitry Stepanov, geçen cumartesi gecesi bilinmeyen nedenle annesi Tatiana Stepanov (64) ve babası Pavel Stepanov’la (62) tartıştı.

Akıllı oyuncak güvenliğinizi tehdit edebilir Akıllı oyuncak güvenliğinizi tehdit edebilir
Tartışmanın büyümesi üzerine Stepanov, çekiçle saldırdığı babasını öldürdü, annesini ağır yaraladı. Olayın ardından Stepanov otelden çıkıp kaçtı. Yan odalarda kalan diğer müşterilerin şikâyeti üzerine odaya gelen otel görevlileri durumu görünce 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Otele çok sayıda sağlık ve jandarma ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından yapılan incelemede, Pavel Stepanov’un hayatını kaybettiği belirlenirken, ağır yaralı Tatiana Stepanov özel bir hastaneye götürüldü. Ağır yaralı olarak getirildiği hastanenin yoğun bakım servisinde tedaviye alınan Tatiana Stepanov da önceki gece yaşamını yitirdi.

ÇEKİÇLE VURUP TELLE BOĞMUŞ

Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Dmitry Stepanov’un anne ve babasının bulunduğu odada yüksek sesli müzik açtığı, ardından video kamerayla odayı kaydetmeye başladığı belirlendi. Dmitry Stepanov’un eline geçirdiği çekiçle önce annesinin başına vurup bayılttığı, ardından babasının başına ve vücudunun değişik yerlerine defalarca vurduğu, en sonunda her ikisinin de boğazını telle sıktığı tespit edildi. İşlediği cinayetleri ayrıntılı şekilde video kaydına alan Stepanov’un, elini yüzünü yıkayıp sakin bir şekilde odadan ve otelden yaya ayrıldığı belirlendi.