• BIST 109.156
 • Altın 153,061
 • Dolar 3,8203
 • Euro 4,5092

  Özefe Güvenlik'ten açıklama!

  30.04.2010 14:41
  Özefe Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri Ltd.Şti. yöneticisi ve kurucu ortağı Alper UZUNGÜNGÖR son günlerde bazı basın-yayın organlarında yer alan ve gerçeği yansıtmayan haberler ile ilgili olarak Aydınpost’a konuştu.
  Özefe Güvenlikten açıklama!
  Özefe Güvenlik'ten açıklama! Özefe Güvenlik'ten açıklama! Özefe Güvenlik'ten açıklama!

  AYDINPOST ÖZEL

  Aydınpost Haber Servisi'ne konuşan Alper Uzungüngör, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü müze ve ören yerleri özel güvenlik hizmet alımı ihalesiyle ilgili olarak bir süredir kimi basın-yayın organlarında gerçeği yansıtmayan haberlere yer verilerek şirketimiz, kamu kuruluşu, kamu görevlileri ve AK Partinin töhmet ve zan bırakıldığı görülmektedir.

  Gerçeği yansıtmayan bu haberler ile kamuoyu yanlış bilgilendirildiği gibi ihale süreci uzatılarak komisyon görevlileri etki altına alınmaya çalışılmaktadır.

  Bugüne kadar sessiz kalmamızın nedeni devlete ve kamuoyuna karşı duyduğumuz sonsuz saygı ve güvendir. Ancak fütursuzca yapılan haksız saldırılar karşısında şirketimizin kamu kurumu ile birlikte daha fazla yıpratılmaması için hukuki vekilimiz tarafından yapılan basın açıklaması Aydın 1.Noterliği vasıtasıyla ilgili kişilere tebliğ edilmiştir. Ayrıca haber kaynağından aldığı bilginin doğruluğunu araştırmadan yayın yaparak ticari itibarımızın zedelenmesine sebebiyet verenler hakkında gerekli hukuki süreç başlatılacaktır.

  Yanlış bilgi ve beyanatlarla kimi basın kuruluşlarını etki altına almaya çalışanlar, ihalede kullandıkları ve SMMM"e tasdik ettirdikleri bilanço ve gelir tablosunun rasyosunu değiştirdiklerinden ihale dışı bırakılmışlardır. Bu usulsüzlüğün getireceği müeyyideden kurtulmak içindir ki basın yayın organlarına gerçek dışı bilgiler aktarılmaktadır'' diye konuştu.

  Özefe Özel Güvenlik Şirketi Hukuki vekili Avukat Akın Yakan"ın gerçeğe aykırı haberler nedeniyle yapılan düzeltme yazısını kamuoyunun bilgisine saygı ile sunuyorum:

  1) İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü müze ve ören yerlerinde 20 kişi ile özel güvenlik hizmet alımı ihalesine çıkmıştır. İdari şartnamede ihale tarihi, saati, ihaleye katılacakların sahip olması gereken yeterlilik kriterleri, teklif ve fiyata dâhil edilecek unsurlar vb. açıklanmıştır.

  2) 08.02.2010 tarihinde gerçekleştirilen ihaleye Özak Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi, Argos Güvenlik Anonim Şirketi ve müvekkil Özefe Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi teklif vermiştir.

  3) İhale Komisyonu tarafından ihale gününde ve aşamada teklifleri değerlendirmesi sonucunda;

  a- Argos Güvenlik Anonim Şirketi iş bitirme belgesi ekinde sunduğu sözleşmenin (bedelinin belirtilmemiş olması) ihale mevzuatına uygun bulunmaması nedeniyle ihale dışı bırakılmıştır.

  b- Özak Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi birim fiyat teklif mektubu birinci satırındaki işçilik giderlerine ait bedelin zorunlu asgari işçilik bedelini karşılamaması nedeniyle ihale dışı bırakılarak geçerli teklif veren müvekkil Özefe Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketine ihale edilmiştir.

  4) Teklifi zorunlu asgari işçilik maliyetini karşılamadığı için ihale dışı bırakılan Özak Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi, ihale için Kamu İhale Kurumu"na itirazda bulunmuştur.

  Kamu İhale Kurumu ise asgari ücrette meydana gelecek artışların fiyat farkı kararnamesine göre teklif sahiplerine ödeneceğinden bahisle ihale tarihinde yürürlükte olan asgari ücretin dikkate alınması gerektiği düşüncesiyle düzeltici işlem kararı vermiştir.

  5) İhale Komisyonu, Kamu İhale Kurumu kararına istinaden teklifi değerlendirme dışı bırakılan Özak Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi"ne ait teklifi değerlendirmeye almıştır.

  İhale Komisyonu, Özak Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi teklifinin aşırı düşük olması nedeniyle, teklif fiyatını kamu İhale Kanunu ve Kamu İhale Tebliği hükümleri uyarınca tevsik edici belgelerle açıklanması talep edilmiştir.

  İhale Komisyonu, Özak Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi"nin teklif dosyasındaki yeterlik kriterlerlerinden bilanço ve gelir tablosundaki dönem karı ve zarar hesabında usulsüzlük yapıldığı ve usulsüzlüğün ilgili Vergi Dairesince teyit edilmesi üzerine ilgili şirket hakkında İhale Komisyonuna yanıltıcı belge vermekten inceleme başlatmıştır.

  Aydın Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 938/ 1754 sayılı, 05.04.2010 tarihli ihale kararı ile Müze Müdürlükleri ve Ören Yerleri Özel Güvenlik Hizmeti Alımı İhalesi müvekkil Özefe Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi"ne ihale edilmiştir.

  Basın Kanunu 14.maddesi gereğince düzeltme ve cevap yazısının; sorumlu müdür tarafından hiçbir düzeltme ve ekleme yapılmaksızın yazının alındığı tarihten itibaren en geç üç gün içinde ilgili yayının yer aldığı sayfa ve sütunlarda, aynı puntolarla ve aynı şekilde yayımlamasını vekil eden adına dilerim.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim