• BIST 109.330
 • Altın 155,622
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Özafşar'dan ziyaret

  24.03.2009 15:18
  Diyanet İşleri Başkanlığı Başkan yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar Aydın’da incelemelerde bulundu.
  Özafşardan ziyaret
  Özafşar'dan ziyaret Özafşar'dan ziyaret Özafşar'dan ziyaret

  Diyanet İşleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar beraberindeki heyetle, Müftülüklerin görev alanına giren konularda İlçe Müftüleri, Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri ve diğer unvanlarda çalışan personelin temsilcileri ile Aydın"da değerlendirme ve istişare toplantısı yaptı.
  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği toplantı salonunda iki oturum halinde gerçekleşen toplantıda, katılımcılar görev alanları ile ilgili faaliyetlerini sundular. İl Müftüsü Hıdır Bayrak; Aydın"ın tarihi, kültürel, coğrafi, Müftülük hizmetleri ve Müftülük Külliyesi inşaatı ile ilgili konularda sunumda bulundu. Daha sonra katılımcılar din hizmetleri, din eğitimi, hac ve umre faaliyetleri, Başkanlık Yayınları, personel durumları gibi konularda görev alanlarının dünü bugünü ve geleceğini dile getirdiler.
  Toplantı ile ilgili değerlendirmede bulunan Prof. Dr M. Emin Özafşar Aydın"da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ Diyanet İşleri Başkanlığı, özgün bir teşkilat olarak Anayasa ve yasalarla verilen manevi rehberlik ve ahlaki örneklik vazifesini yürütmektedir. Aydın"da da çalışmaları yerinde görmek, yetkili ve ilgililerden bilgi almaktan son derece memnun kaldım. Aydın"da model olabilecek çeşitli din hizmeti projelerinin hayata geçirildiğini gördüm ve çok mutlu oldum” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim