Halkbank sunmuş olduğu taşıt kredisi imkanları ile birlikte dikkat çekti. 400.000 TL tutarındaki yaşıt kredisi adına Halkbank faiz oranları vade seçeneklerine bağlı şekilde aylık taksit tutarlarını belirledi. İşte konuyla ilgili tüm merak edilenler…

Otomobil sahibi olmak isteyen vatandaşlar bütçelerindeki eksikleri bankaların taşıt kredilerine başvurarak tamamlıyor. Kredi piyasası üzerinde yaşanan belirsizlikler sebepli olarak taşıt kredisi çekilecek olan bankanın doğru şekilde seçilmesi önemli bir detay olarak öne çıkıyor. Bankalar ne kadar faize ne kadar tutarda kredi verdiklerini tek tek paylaştı.

Vatandaşlar artan araç fiyatları sebepli olarak taşıt kredileri araştırmaya başladı. Hayallerdeki sıfır ya da ikinci el aracı satın almak adına cazip faiz oranları ve bir uygun olarak geri ödeme seçenekleri sunuluyor. Halkbank cazip teklifler ile birlikte taşıt kredisini sundu.

Halkbank aylık eşit taksit, artan taksit ve azalan taksit üzerinden kredi ödemelerini yapma seçeneğini sunuyor.

Halkbank sunmuş olduğu taşıt kredisi için örnek ödeme tablosunu paylaştı. Kasko değeri 400.000 TL’ye kadar varan taşıtlar adına kredi vadesi 48 ay olarak belirlendi. 400.000-8000 TL aralığındaki taşıt liradan 36 ay, 800.000-1.200.000 TL arasındaki Taşlar adına 24 ay ve 1.200.000-200.000 TL aralığında olan Taşlar adına kredi vade süresi 12 ay olarak belirlendi.

Yıllık maliyet oranı ise faiz, tahsis ücreti ve de vergileri kapsayacak olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplamalar yapıldı. Tahsis ücretleri üzerine %15 banka sigorta muamele vergisi de dahil edildi.

Halkbank gerektiği durumlarda kredi şartlarını değişiklik yapmaya da kredi durdurma hakkını saklı tutacağını paylaştı. Son derece avantajlı olan Halkbank bireysel krediler üzerinden faydalanılması adına gerekli belgeleri en yakın Halkbank şubeleri üzerine götürülerek başvuruların tamamlanması gerekecek.

Paylaşılan kredi kampanyaları çok yakından takip edilirken Halkbank’ın sunmuş olduğu taşıt kredisine ilgi yoğun oldu.