• BIST 105.964
 • Altın 163,195
 • Dolar 3,9325
 • Euro 4,6364

  ÖSS'ye girecekler dikkat

  20.05.2009 10:05
  Üniversite kontenjanları belirleniyor ÖSS'ye girecekler için önemli haber.
  ÖSSye girecekler dikkat
  ÖSS'ye girecekler dikkat ÖSS'ye girecekler dikkat ÖSS'ye girecekler dikkat

  YÖK Genel Kurulu'nun yarın gerçekleştirilecek toplantısında, üniversitelerin 2009-2010 akademik yılı öğrenci kontenjanları belirlenecek.

  Alınan bilgiye göre, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın başkanlığında yapılacak toplantıda, üniversitelerden gelen teklifler doğrultusunda yeni kontenjanlar tespit edilecek.

  YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Ömer Demir, AA muhabirinin sorusu üzerine, üniversitelerde yeni açılan bölümler bulunduğunu, bunların yanı sıra mevcut bölümler için üniversitelerin tekliflerinin toplantıda ele alınacağını bildirdi.

  Demir, özellikle bazı tıp fakültelerinin kontenjanlarının yüzde 70'e varan oranlarda artırılmasını talep ettiklerini belirterek, bu taleplerin değerlendirileceğini kaydetti.

  Kontenjanların geçen yıl önemli ölçüde artırıldığını anımsatan Demir, ''Geçen sene bütün bölümler için öğretim üyesi durumuna göre bir çalışma yapmıştık. Bu sene de yapıyoruz ama bütün bölümler için bir çalışma yapmak yerine, üniversitelerden gelen öneriler esas alınacak. Kontenjanların geçen seneki kadar olması mümkün değil. Ne kadar olacağına YÖK Genel Kurulu karar verecek'' dedi.

  -REKTÖR ADAYI BELİRLENECEK-

  YÖK Genel Kurulu toplantısında ayrıca, Niğde Üniversitesinde gerçekleştirilen seçimlerde belirlenen 6 rektör aday adayı arasından Cumhurbaşkanı'nın onayına sunulmak üzere 3 rektör adayı da belirlenecek.

  Niğde Üniversitesindeki seçimlerde Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Görür 149, Prof. Dr. Musa Şaşmaz 72, mevcut rektör Prof. Dr. Hamza Uygun 7, Prof. Dr. Remzi Kılıç 6, Prof. Dr. Mahmut Özdemir 2, Prof. Dr. Fahri Özbayoğlu da 1 oy almıştı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim