• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  ÖSS'de kan kaybediyoruz

  16.07.2008 14:27
  Geçmiş yıllarda Üniversite Öğrenci Seçme Sınavlarında birinciliklere ve önemli derecelere imza atan Aydın’ın bu yıl yapılan ÖSS sınavında başarılı İller arasına giremeyerek son 3 yılda ÖSS’de yaşadığı kan kaybı devam etti.
  ÖSSde kan kaybediyoruz
  ÖSS'de kan kaybediyoruz ÖSS'de kan kaybediyoruz ÖSS'de kan kaybediyoruz

  Geçmiş yıllarda Üniversite Öğrenci Seçme Sınavlarında birinciliklere ve önemli derecelere imza atan Aydın"ın bu yıl yapılan ÖSS sınavında başarılı İller arasına giremeyerek son 3 yılda ÖSS"de yaşadığı kan kaybı devam etti.
  Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Aydın İlinin bu yıl yapılan öğrenci seçme sınavında geçen yıllara göre başarısız olduğu iddialarına cevap verdi. Aydın"ın eğitimde iddialı ve başarılı İllerden birisi olduğunu söyleyen Ertuğrul Dindar “Geçen yıllarda yaşanan birincilikler ve önemli dereceler bu seneki sınavda başarılı olunamadığı anlamına gelmiyor. Aydın eğitim de özellikle zirveyi yakalamış başarılı bir İlimiz. Fakat zirvede kalmak hepsinden önemli. Bizim Aydın merkezinde önemli bir sorunumuz bulunmuyor. Fakat özellikle Kuşadası ve Didim gibi İlçelerimiz de sıkıntılarımız var. Buralar Aydın İli içerisin de yoğun göç alan merkezlerimiz. Buralardaki ailelerin çocukların eğitimleri ile yakından ilgilenmeleri gerekli. Çocuklarımızın başarılı olması için ilgiye ve içsel huzura ihtiyaçları var. OKS sınavında Türkiye genelinde 97 birinci arasında yer alan Erhan Çağrıcı"nın ailesi kendilerini çocuklarına adamış bu da başarıyı getiriyor” dedi.
  Aydın'daki görevine 3,5 ay önce başladığını ifade eden Ertuğrul Dindar “Aydın eğitimde iddialı bir İl ve bu devam edecek. Biz okullarımızdaki denetimlerimizi sıklaştıracağız. Aydın"a tayin olan eğitimci arkadaşlarımız da Aydın"ın yan gelip yatma yeri olmadığı bilinci ile burada çok çalışarak başarılı ve iyi öğrenci gayreti içinde olmaz zorunda. Unutmayalım ki bu yıl yapılan ÖSS sınavında Adana, Trabzon gibi İller bizim altımız da kaldı. Aydın önümüzdeki yıllarda yine önemli derecelere imza atacak” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim