• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  ÖSS Aydın'ı gururlandırdı

  12.07.2009 15:21
  Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS)’de uzun zamandır il bazında derece yapamayan Aydın bu yıl eski başarısını yakaladı.
  ÖSS Aydını gururlandırdı
  ÖSS Aydın'ı gururlandırdı ÖSS Aydın'ı gururlandırdı ÖSS Aydın'ı gururlandırdı

  Bireyselde ÖSS Sayısal – 1 puan türünde Aydın Fen Lisesi öğrencisi Gülşen Yücel birinci olurken, Aydın il bazında eşit ağırlık ve 145 barajı geçmede Türkiye 1. oldu. Sözel 1 puan türünde ise Niğde"den sonra ikinci oldu.
  ÖSS sonuçlarının açıklanmasından sonra Aydın Öğretmenevi"nde Aydın Fen Lisesi Müdürü Tansel Sarayköylüoğlu ve Aydın Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar ortak basın açıklaması düzenlediler. Toplantıda il bazında 2006 yılından sonra alınan birincilikten dolayı gurur duyduklarını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, “Aydın"ın eğitimdeki başarısı, bürokratların tayin istemelerinde bile Aydın"ı birinci sıraya yazmasına neden oluyordu. Ama son üç yılda Aydın"da bir düşüş olduğu malum. Göreve gelir gelmez öğretmenlerin performansını arttırıcı çalışmalar yaptık. Bu yıl ki başarıda Aydın"daki tüm öğretmenlerin büyük payı var. Aydın"daki başarısızlığın nedenlerini öğretmenlerimizle çok tartıştık ve gerekli önlemleri aldık. Öğrencileri belirli periyotlarda sınava tabi tuttuk. Eksikleri görerek ve düzeltmeye çalışarak yolumuza devam ettik. Aldığımız sonuç ortada” dedi.
  Aydın Fen Lisesi Müdürü Tansel Sarayköylü, Türkiye istatistiklerine göre okullarının adının en başta olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Sarayköylüoğlu Aydın Fen Lisesinin önümüzdeki yıl da da hem ÖSS hem de bilimsel çalışmalarda başarılı olmak için çalışacağını ifade ederek, “Bu yıl Aydın"ın ÖSS"de kazandığı başarı ve okulumuzun da birinci çıkarması sevincimizi ikiye katladı. Bizim daha önceki yıllarda da birincilikle birlikte çeşitli bireysel ve kitlesel başarılarımız oldu. Fakat Aydın genelindeki başarı çıtasının düşmesi bizim başarılarımızın göz ardı edilmesine neden oldu. Aydın"daki tüm eğitim camiası bu yıl kendinden beklenen başarıyı sergiledi. Bundan hem Fen Lisesi ailesi olarak hem de birer Aydınlı olarak çok mutluyuz” ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim