Bolu'da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Spor Toto 1. Lig ekibi Pendikspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, DHA'ya özel açıklamalarda bulundu.

İlk olarak kamp sürecini değerlendiren Özköylü, iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini ifade ederek, "Genel anlamda yeni gelen oyuncularımızın katılımıyla beraber, geçen seneki şampiyon takımdaki oyuncularımızın bir arada olduğu güzel ve iyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. Oyuncularımızın hem fiziksel, hem de taktiksel olarak antrenmanlara daha adapte olduğunu görüyoruz. Bununla beraber kuvvet antrenmanlarıyla beraber takımımızın ihtiyacı olan temel antrenmanlarını da yaparak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genel anlamda bütün oyuncularımızın katılımı güzel. Yeni aldığımız yabancı oyuncularımız da dün itibariyle kampa katıldı. Şu anda tam kadro çalışıyoruz. 31 kişilik bir oyuncu grubumuz var. İkinci etaptan sonra kadromuzda bir düşüşe gideceğiz. Bazı oyuncularımızla yollarımı ayırmak zorunda kalacağız. Artık yavaş yavaş hazırlık maçlarıyla beraber devam eden bir süreç başlayacak. Bu süreci en iyi şekilde kullanmak istiyoruz" diye konuştu.

'DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ OYUNCU GRUBUNUN YÜZDE 90'INI TAKIMA KATTIK'

Osman Özköylü, transfer çalışmalarıyla ilgili olarak, "Bu anlamda çok doğru bir planlama ve çalışma yaptık. Dersimizi iyi çalıştık. Ligin bitimine 5 hafta kala şampiyon olduk. Süreci iyi değerlendirdik. Önümüzdeki sezonla ilgili yapacağımız transferleri erken belirledik. Sistemimize uyan ve bize uyum sağlayabilecek çok iyi oyuncularla transfer çalışmasını yürüttük. Düşündüğümüz oyuncu grubunun yüzde 90'ını takıma katabildik. Bu da bizim için büyük bir şans. Onların bir çoğu benim daha önce çalıştığım oyuncular" şeklinde konuştu.