• BIST 104.539
 • Altın 163,366
 • Dolar 3,9376
 • Euro 4,6999

  Ortekin'e sert çıktı!

  05.01.2009 19:11
  Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Belediye Başkan aday adayı Mustafa Ancın, Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin’in sözlerine yanıt vermekte gecikmedi.
  Ortekine sert çıktı!
  Ortekin'e sert çıktı! Ortekin'e sert çıktı! Ortekin'e sert çıktı!

  Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Belediye Başkan aday adayı Mustafa Ancın, Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin"in sözlerine yanıt vermekte gecikmedi.
  “Onları ancak 23 Nisan"larda koltuğa oturturum, heveslerini almış olurlar” açıklamasını hezeyan bulduğunu dile getiren Ak Partili aday adayı Mustafa Ancın, “Sayın Ortekin her zamanki üslubuyla beni şaşırtmadı. Benim şahit olduğum 5 yıllık çalışma döneminde olduğu gibi yine, milletin kanunlar aracılığıyla kendisine emanet ettiği ve hizmet üretmesini beklediği o makamı, kendisini zannetmektedir. Hatta haddini aşıp, önümüzdeki dönem için de kendini koltuğun sahibi ilan etmiş. Oysa unuttuğu bir şey var. 23 Nisan Çocuk Bayramı olduğu kadar, aynı zamanda Ulusal Egemenlik Bayramı"dır. Egemenliğini şimdiden ilan eden Sayın Ortekin, Aydın halkının egemenliğin kime ait olduğunu 29 Mart günü öğreteceğine inancım tamdır. Bu tür söylemler olsa olsa hezeyan belirtisidir” dedi.
  Ancın ayrıca, “Ayrıca Sayın Başkanın alaycı üslubu ile açığa çıkan geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olan bakış açısını da son derece hayret verici bulduğum için, kamuoyunun dikkatlerine sunuyorum. Demek ki yarının büyükleri ve geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız, kendisini gözünde göstermelik olarak bir günlüğüne koltuğuna oturttuğu, heveslerini aldırıp daha sonra indirdiği önemsiz varlıklarmış. Çünkü bizlere hiç önem vermedi ve bizi çocukların yerine koymuştur. Oysa ben, projelerim içerisinde, çocuklarımızı sembolik olarak koltuğa oturtmak yerine, çocukların problemlerini, taleplerini ifade etmelerinde ve çözüm yolları bulmada aktif rol almalarını sağlamayı amaçlamakta ve bu doğrultuda "Çocuk Meclisi" oluşturmayı amaçlamaktayım. Bu meclis eğitim, kültür sanat, çevre sağlık, engelliler, barış ve kardeşlik, yardımlaşma, çocuk hakları gibi komisyonlar oluşturacak ve miting, form, paneller, şölenler ve kampanyalar düzenleyecekler, çalışmalarında tamamen bağımsız olacak olan çocuk meclisi üyelerim, özgür ortamda araştırmalar yaparak, çocukların problemlerini ve çözüm yolarlının neler olabileceğini tartışarak somut kararlar alacaklar. Bu kararlar biz büyüklerine ışık olacak ve ayrıca onları geleceğe hazırlayan bizleri kastederek tekrar belediye başkanı olacağım için onları artık 23 Nisan"larda başkanlık koltuğuna oturturum, heveslerini almış olurlar sözünü şehrimde yaşayan 20 bin çocuğumuz ve onların aileleri adına kınıyorum. Keşke çocuklarımızı bir günlüğüne dahi olsa oraya oturturken, onların heveslerini almayı düşüneceğine, onlardan neler öğrenebilirim diye düşünseydi ve onları dinleseydi. Benim tarifimdeki büyük, özgürlüğünü kaybetmiş çocuktur. Hepimizin içinde bir çocuk vardır. Zaman zaman o çocuğu serbest bırakmak gerekir. Çünkü çocuklar saftır, temizdir, geleceğimizdir. Onun için Büyük Önder müthiş bir ferasetle dünyada örneği olmayan bayramı çocuklarımıza armağan etmiştir. Unutmayalım ki, bugün kullandığımız ve hayatımızı kolaylaştıran pek çok icat aynen Benjamin Franklin"in uçurtma uçururken ki paratoneri bulması gibi o çocuk ruhun özgür bırakılması ile kazanılmıştır. Çocuklarımızdan öğreneceğimiz çok şeyler olduğunu düşünüyorum. Yaşasın 23 Nisan” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim