• BIST 103.912
 • Altın 161,198
 • Dolar 3,9233
 • Euro 4,6062

  Ortekin'den hodri meydan

  07.02.2009 08:55
  Ortekin'den rakiplerine hodri meydan
  Ortekinden hodri meydan
  Ortekin'den hodri meydan Ortekin'den hodri meydan Ortekin'den hodri meydan

  Aydın Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Aydın Belediye Başkan adayı İlhami Ortekin"den rakiplerine hodri meydan çağrısında bulunarak, “Hüseyin Aksu"da dahil tüm aday rakiplerimle ister şehir meydanında isterlerse ulusal, bölgesel veya yerel televizyonda belgeli konuşmak şartıyla münazaraya açığım” dedi.
  Açıklamasının büyük bölümünde MHP"nin Belediye Başkan adayı ve eski Belediye Başkanı Hüseyin Aksu"yu eleştiren İlhami Ortekin, “Bu arkadaş seçime ramak kala sabaha kadar oturup proje üretiyor. Kazara Aydın"a tekrar Belediye Başkanı olursa Aydın kabus yaşar. Televizyona çıkarak kriz destekleme projesi altında yemeğin, ekmeğin, şehir içi ulaşımın, sağlık hizmetinin başkan olduğu zaman bedava olacağını söylüyor. Mevcut yasaları yok sayarak proje sıralıyor. Ama yine televizyonda güzel bir laf ederek “Parayı nerden bulacaksınız diye düşünüyorsanız Belediye"nin bütçesi zaten 5"e katlandı” diyor. Bu arkadaşa şimdi sormazlar mı? Elbetteki senden sonra önemle çalışmalarla bütçe 5"e katlandı. Senin iştahını arttıran bu durum mu arkadaş” ifadelerini kullandı.
  Hüseyin Aksu"nun bir dönem “Aydın"da yapılacak çok iş kalmadı” beyanını hatırlatan Başkan Ortekin, “Ama teleferik gibi bir tesisi Aydın halkına çok görüp seçilirsem kaldıracağım. Üst ve alt geçitleri söküp satacağım lafları çok üzücü. Aydın halkına bu çağdaş donatıları çok gören insanların başkanlığını yapmaktan utanıyorum. Aynı kişi geçmişte hata yaptım affedin diyor. Yapmasaydın hemşerim. Bundan böyle yaşamıma namuslu olarak devam edeceğim diyor. Adama sorarlar daha önce nasıl yaşıyordun. Bunun sözlerin kaynağı çıkıp konuştuğu yerel televizyondur. Bir projesi de Aydın"da Vakıf Üniversitesi kurmakmış Adnan Menderes Üniversitemizin tam olarak önünü açmadan karşısına özel üniversite çıkarmanın ne anlamı var. Biz yıllardır Aydın"ın Üniversite şehri olmasını istiyoruz ama bu bir sürü Üniversite açmayla olmaz. Bu şahıs elindeki Vakıfların işlevsiz hale geldiğini görünce yine milletin beynini bulandırmak için Vakıf Üniversitesi kurmayı planladığını söylüyor” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim