• BIST 109.156
 • Altın 153,298
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Ortam entel-dantel dolu

  01.07.2009 22:30
  'Beş Kuruş Yok' albümüyle ekonomik krize gönderme yapan rockçı Gökçe, "Bridget Bardot gibi çiftlikte yaşamak isterim" dedi ve ekledi: Ortamım entel-dantel insanlarla dolu, o yüzden varoş programlar izliyorum.
  Ortam entel-dantel dolu
  Ortam entel-dantel dolu Ortam entel-dantel dolu Ortam entel-dantel dolu

  Farklı bir dünyayı gösteriyor, seviyorum!
  Geçtiğimiz aylarda ikinci albümü 'Beş Kuruş Yok'u çıkaran Gökçe, müzik geçmişini, hayallerini ve özel hayatını Cosmopolitan dergisine anlattı. Müzisyen bir aileden gelen Gökçe, en büyük hayalinin Bridget Bardot'yla tanışmak olduğunu belirterek şunları söyledi: "Bridget Bardot'nun karakterine ve güzelliğine hayranım. Bardot 50 yaşından sonra bir çiftlikte hayvanlarıyla birlikte yaşıyor. Yalın ayak dolaşıyor ve dünya umurunda değil. Benim de öyle bir hayatım olsun." Etrafında çok entel insan olduğunu söyleyen Gökçe, ekrandaki varoş programları izlemenin kendisine farklı bir dünya yaşattığını sözlerine ekledi.

  Müziğe nasıl başladınız?
  Ailemde çok müzisyen var, halamın oğlu piyano çaldığı için beni de piyanoya yönlendirmişler. Babam da klavye ve davul çalar. Gördüğümüz gibi bu ailede benim müzisyen olmamam imkansızmış. 15 yaşıma gelince davulu daha çok sevdiğimi anladım ve piyanoyu bıraktım. Şimdi en çok sevdiğim enstrüman davuldur.

  Çocukken çok yaramaz olduğunuz doğru mu?
  Hâlâ yaramazım, hiç büyüyemeyeceğim herhalde. Herkese tekme atardım, düz yürüyemezdim. Hatta ilkokulda beni okuldan atmak istemişlerdi. Divandan atlayınca kolum kırılmıştı. Alçımla insanların kafalarına vuruyordum. Lisede de hep uyarı alırdım. Bu yaramazlıklar lise sona kadar devam etti. Ama tabii hâlâ aklım bazen muzırlıklara çalışır.

  HAYATIM ÇOK DEĞİŞMEDİ
  Konser vermeye çok erken yaşlarda başlamışsınız...
  Aslında davulun eğitim aşaması çok uzun sürdü. 20 yaşındayken şarkı söylemeye başladım. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetmenliği bölümüne ve aynı zamanda da Şahika Tekand Tiyatro Okulu'na girdim. Okuldan sonra iki yıl reklam şirketinde çalıştım. Ama çok yogun bir tempoda çalıştığımdan müzikle iş hayatı birarada gitmedi. İşte o zaman bir yol ayrımına geldim ve müzisyen olmaya karar verdim. Üç kızdan oluşan bir grupta davul çalmaya başladım. Sonra şarkıcılık geldi. Aslında küçük yaşlarda sahneye çıkmama rağmen albüm yapmayı o zamana kadar hiç düşünmemiştim.

  Neden düşünmediniz peki?
  Şarkı söylemeyi seviyordum ve "Her şarkı söyleyen albüm yapmak zorunda olmamalı" diye düşünüyordum. Zaten albüm yapınca da hayatında çok büyük bir değişiklik olmuyor. Sadece konserlerde kendi bestelerini söyleme özgürlüğü veriyor. Aslında daha büyük yerlerde çalabilmek ve kendi bestelerimi tanıtabilmek için albüm yaptım diyebilirim. Ama hâlâ davulculukta gözüm var. Bana "Ya davulculuk ya şarkıcılık?" deseler, hiç düşünmeden "Davulculuk" derim.

  Peki albüm yaptıktan sonra hayatınızda neler değişti?
  Özgürlük, benim için hayattaki en önemli şey. Bu nedenle hayat tarzım hiç değişmedi, hâlâ 18 yaşında gidip oturduğum mekanlarda küçük iskemlelerde oturabiliyorum. Arkadaşlarımla sokakta rahatça dolaşabiliyorum. Sadece artık beni tanıyanlar çıkabiliyor hatta bazen gelip konuşanlar oluyor. Artık bu ünlü meselesine de insanlar alıştı bence. Çünkü etrafınıza bakarsanız artık herkes ünlü.

  RUH HALİM ÇOK KARIŞIKTIR
  Müzik tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz?
  Adını koyamıyorum; rock, pop, R&B gibi sevdiğim bütün sevdiğim müzikleri karıştırıyorum. Kısaca karışık bir tarzım olduğunu söyleyebilirim. Tıpkı benim gibi. Benim karakterim de öyledir; çok değişkenim. Gün içinde bile ruh halim tamamen değişebilir.

  Albümün adı neden 'Beş Kuruş Yok'?
  Aslında albümdeki bir şarkının adı 'Beş Kuruş', albümün adını da buradan yola çıkıp 'Beş Kuruş Yok' koyduk. Son zamanlarda arkadaşlarımdan, çevremden sık duyduğum bir söz bu. Onlardan ilham aldım. Ekonomik krizden herkes gibi ben de etkilendim.

  Diğer Haberler
 • Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler11 Aralık 2017 Pazartesi 17:07
 • 2018 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda11 Aralık 2017 Pazartesi 16:44
 • Vatandaşa müjde! Artık Et ve Süt Kurumunda satılacak11 Aralık 2017 Pazartesi 16:37
 • İnşaatta peşin KDV sıkıntısı11 Aralık 2017 Pazartesi 16:03
 • Trafik sigortasına çifte zam geliyor11 Aralık 2017 Pazartesi 14:30
 • AVM'lere büyük "otopark" piyangosu !11 Aralık 2017 Pazartesi 14:25
 • Taşeron için bu hafta yeniden toplanılacak11 Aralık 2017 Pazartesi 13:43
 • Sağlıkta büyük operasyon! 20 milyonluk sahte vurgun11 Aralık 2017 Pazartesi 13:30
 • Bakanlık egzoz muayenesi yaptırmayanları tespit edecek!11 Aralık 2017 Pazartesi 13:00
 • Et ve Süt Kurumu hem hakem hem oyuncu gibi davranıyor11 Aralık 2017 Pazartesi 12:30
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim