Ülkemizde yaşanan yıkıcı depremler sonrasında spor dünyasından gelen mesajlara bir yenisi daha eklendi. Milli futbolcumuz Orkun Kökçü'nün formasını giydiği Feyenoord Hollanda Kupası'nda Nej Nijmegen ile karşılaştı. Saygı duruşunun yapıldığı maçta kırmızı-beyazlı takım Türkiye ve Suriye'ye destek mesajı içeren tişörtlerle sahaya çıktı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremler sonrasında yurt dışından destek mesajları gelmeye devam ediyor. Hollanda Kupası'nda oynanan Feyenoord-Nej Nijmegen maçı öncesi saygı duruşu yapıldı.

Heyecan fırtınası şeklinde geçen mücadelenin normal süresi 2-2, uzatma anları 4-4 sona erdi. Seri penaltı atışlarında ise kazanan 5-3'le Feyenoord oldu. Mücadele Calvin Verdonk ile Pedro Marques'in attığı gollerle 2-0 bitecek denirken, 89'da Philippe Sandler kırmızı kart gördü, Nijmegen 10 kişi kaldı. 90'da sahneye milli yıldızımız Orkun Kökçü çıktı, penaltıdan Kırmızı-Beyazlılar'ı umutlandırdı. 90+2'de ise Igor Paixao fileleri sarstı ve maç uzatmalara gitti.

Penaltı atışlarıyla Feyenoord tur atladı96'da Jordy Bruijn ağları havalandırdı, 98'de Santiago Tomas Gimenez yeniden skora denge getirdi. 116'da Javairo Dilrosun bu maçta ilk kez Feyenoord'u öne geçiren golü atsa da 118'de Brujin karşılaşmayı seri penaltı atışlarına götürdü: 4-4. Seri penaltı atışlarını da Feyenoord 5-3 kazanarak tur atlayan taraf oldu.

Destek mesajı içeren tişörtle çıktılarMücadele öncesinde, ülkemizde yaşanan ve komşu Suriye'yi de etkileyen deprem felaketini anmak için saygı duruşunda bulunuldu. Orkun Kökçü'lü Feyenoord; saygı duruşuna, destek mesajı içeren tişörtlerle çıktı.