• BIST 109.050
 • Altın 153,540
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Ören yerlerinde ulaşım sorunu

  27.03.2008 18:17
  Didim ilçesindeki Milet harabelerinin içerisinde inşaat çalışmaları devam eden yeni müze binası Haziran ayında tamamlanarak kapılarını turizme açacak.
  Ören yerlerinde ulaşım sorunu
  Ören yerlerinde ulaşım sorunu Ören yerlerinde ulaşım sorunu Ören yerlerinde ulaşım sorunu

  Söke İlçesi'ne bağlı Yenidoğan Beldesi ile Didim'e bağlı Akköy arasında kalan 37 kilometrelik tali yolun dar ve bozuk olmasından dolayı sıkıntı yaşandığını belirten Güllübahçe Belediye Başkanı Yılmaz Salbaş, “Yol sorunu nedeniyle Güllübahçe'deki Priene ve aynı yol üzerinde bulunan Milet Harabelerine eskisi gibi turist gelmiyor” dedi.


  Bölgedeki yol sorununun çözülmesini isteyen Güllübahçe Belediye Başkanı Yılmaz Salbaş, “Bu bozuk ve dar yollar genişletilmedikten sonra bu müze hayata geçirilmiş ne anlamı var. Son yıllarda gerek Priene gerekse Milet ören yerine turist gelmiyor. Birinci nedeni yeterince reklamının yapılmaması, 2.nedeni de yolun dar ve bozuk olması. Maalesef bu ören yerlerinin gelirini Kültür ve Turizm Bakanlığı almasına rağmen, ören yerlerimizin yurt içi ve dışında yeterince tanıtımı yapmıyor. Bizler yerel imkanlarla bölgemizin tanıtımını yapmaya çalışıyoruz. Ayrıca turizm acenteleri de Priene ve Milet harabeleri tali yol güzergahında kaldığı için, Söke-Bodrum yolundan Didim ve Apollon tapınağına gitmeyi tercih ediyorlar. Daha önce Söke-Bodrum yolu dar olduğu için tur operatörleri bölgemize turist getiriyorlardı. Bu yol genişlediği için Direkt olarak Didim'e geçiyorlar. Müze hayata geçse bile yolun dar olmasından dolayı ben fazla turist geleceğine inanmıyorum. Yol sorunu nedeniyle bölgede konaklama merkezi de yapılmıyor” dedi. (iha)

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim