Dijital bilgi aktaran sohbet platformu Weibo, Oppo'nun Find X5 serisi için, Şubat ayının ikinci yarısında bir lansman etkinliği planladığını iddia ediyor.

Android ve iOS kullanıcıların başı "Hermit" casus yazılımı ile dertte! Android ve iOS kullanıcıların başı "Hermit" casus yazılımı ile dertte!


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Daha önce ortaya çıkan sızıntılar, Oppo'nun Find X5 serisi için, daha önce 1 Şubat'taki Çin Yeni Yılı'ndan sonra duyurulacağını işaret ediyordu. Ancak Weibo, Oppo'nun Find X5 serisi için, Şubat ayının ikinci yarısında bir lansman etkinliği planladığını iddia ediyor. İşte detaylar!

Weibo üzerinden ortaya çıkan bir sızıntı, Oppo'nun Find X5 serisi için, Şubat ayının ikinci yarısında, bir lansman etkinliği planladığını işaret ediyor. Aynı zamanda diğer Oppo ürünlerinin de etkinliğin bir parçası olacağından bahsediliyor. Söylentiler doğru ise aynı etkinlikte Find X5 Pro, Find X5 ve Find X5 Lite gibi modeller de aynı etkinlikte yer alacak. Ancak bu cihazların yanında başka hangi cihazların duyurulacağına dair şimdilik herhangi bir bilgi mevcut değil.Sızıntı, Find X5'in Vanilya renginde bir versiyonunun olduğunu ve bu modelin Dimensity 9000 yonga setini bünyesinde barındıracağını söylüyor. Daha önce ortaya çıkan sızıntılara göre Oppo Find X5 modelinin bilinen özellikleri ise şu şekilde;

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1’den güç alacak olan Oppo Find X5, 4 nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemci, bir adet 3.05 GHz hızında çalışan ARM Cortex-X2, üç adet 2.85 GHz ARM Cortex-A710 ve dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A510 çekirdeklerine ek olarak Mali-G710 MP10 grafik birimine ev sahipliği yapıyor.

Find X5 Pro, ise aynı şekilde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1’den güç alırken yine 4 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yonga setine yer veriyor. Ancak Find X5'den farklı olarak bir adet 3.0 GHz ARM Cortex-X2, üç adet 2.5 GHz ARM Cortex-A710 ve dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A510 çekirdeklerine ek olarak Adreno 730 grafik birimine sahip.