20 yıl önce ön çapraz bağ yırtığı nedeniyle ameliyat olan Kamil Uysal'ın futbol ve tenis sporu yapması sonrası artan diz ağrısı şikayetleri, Nazilli Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen kök hücre ameliyatıyla son buldu.

Yaklaşık 20 yıl önce yırtığı ön çapraz bağ nedeni ile ameliyat olan iş insanı Kamil Uysal, bu dönem boyunca amatör olarak futbol ve tenis oynadı.

Diz ağrısı şikâyetleri artan Uysal’ın muayene ve MR görüntüleri sonrası ön çapraz bağının tekrar koptuğu ve dizinde aşınmaların olduğu tespit edildi. 

Nazilli Devlet Hastanesi Ortopedi Doktoru Murat Muştu Kamil Uysal'a uygulanan kök hücre ameliyatıyla sağlığına kavuştuğunu açıkladı.

Murat Muştu, sağlığına kavuşan hastanın sürecini Aydınpost’a anlattı:

Kuşadası’nda üç düzensiz göçmen yakalandı Kuşadası’nda üç düzensiz göçmen yakalandı

"Artroskopik (kapalı) yöntem ile yeniden (revizyon) bir ön çapraz bağ ameliyatı yaptık. Dizindeki aşınmalara RF tedavisi ile karın yağlarından aldığımız kök hücreleri özel bir filtre sisteminden geçirerek diz içerisine enjekte ettik. Her yaştaki Diz kireçlenmelerinde karın yağlarından alınan kök hücre tedavisi ile hastaların hızlıca iyileşmesi amaçlanıyor. Bu tedavi ile hastamız Kamil Uysal'ın eski hayatına hızlıca dönmesi planlanmıştır.”