Kadına şiddet her geçen artarken cezasızlık da failleri cesaretlendiriyor. Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde, 2 Eylül saat 16.30 sıralarında meydana gelen olayda Elif Gedik (34) çalıştığı markette, 2019 yılında boşandığı Halil Karabıyık’ın bıçaklı saldırısına uğradı. Kalçasından ve karnından yaralanan Gedik, çalıştığı iş yerinin karşısındaki markete kaçtı. Market sahibinin araya girmesiyle Gedik ölümden döndü.

ÖLÜMDEN DÖNDÜ

İhbarla gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Bozcaada Toplum Sağlığı Merkezi'ne kaldırılan Elif Gedik, buradan da Çanakkale'ye sevk edildi. Gedik, dün tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu.

Olay sonrası gözaltına alınan Karabıyık ise Bozcaada İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Ezine Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılık ifadesinin ardından mahkemeye çıkarılan Karabıyık, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

'BEN ÖLÜRSEM BUNUN HESABINI KİM VERECEK?'

Saldırganın serbest bırakılmasının ardından Elif Gedik, tedavi gördüğü hastanede çektiği videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. Destek isteyen Gedik, paylaştığı videoda şu ifadelere yer verdi:

Binance çığır açan anlaşmayı duyurdu! İşte dünyada ilk olan o anlaşma! Binance çığır açan anlaşmayı duyurdu! İşte dünyada ilk olan o anlaşma!

"Dün beni yaralayan Halil K., nedense savcı tarafından serbest bırakılıyor. Bu adamın Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanması gerekirken, binlerce suç kaydı bulunurken, hapiste yatıp tekrar çıktı. Buna rağmen serbest bırakılıyor. Eğer ben ölürsem bunun hesabını kim verecek? Adalet nerede kaldı?"

elif-3.jpg

SAVCILIĞIN İTİRAZIYLA CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Savcılığın itirazı üzerine Halil Karabıyık hakkında yeniden gözaltı kararı verildi. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Karabıyık, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.