Ömer Çelik'ten İsrail Dışişleri Bakanı'na tepki: Katliamları örtbas etme çabasından başka bir şey değil Ömer Çelik'ten İsrail Dışişleri Bakanı'na tepki: Katliamları örtbas etme çabasından başka bir şey değil
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan açıklamaya göre, 12,7 milyon emeklinin yanı sıra 3,3 milyon ölüm aylığı alan hak sahibine de başvurmaları halinde kamu bankaları tarafından 5 bin lira ödeneceği belirtildi.

SGK'nın internet sitesinden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

"Kurumumuzdan aylık alan 12,7 milyon emeklimiz bulunmaktadır. Emeklilerimize aylık ödemeleri Bankalar aracılığıyla yapılmaktadır. Emekli aylığı alan vatandaşlarımıza yönelik promosyon ödemeleri Kamu Bankalarında yaklaşık 2 katına çıkarılarak 8 bin ila 12 bin lira arasında belirlenmiştir.

Bunun dışında, SGK’dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine de, başvurmaları halinde 5 bin lira promosyon ödemesi Kamu Bankalarımızca yapılacaktır. Bankalar tarafından promosyon ödenebilmesi için emeklilerimizin ve hak sahiplerinin bankalara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Belirlenen tutarlar asgari seviyede olup, Bankalar kendi uygulamaları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabileceklerdir. Diğer bankalarla ilgili çalışmaların sonuçları ayrıca paylaşılacaktır."