• BIST 106.991
 • Altın 151,481
 • Dolar 3,6762
 • Euro 4,3196

  Olaya İçişleri Bakanı el koydu

  26.11.2007 20:34
  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, İzmir'de ''dur'' ihtarına uymadığı için polis tarafından kovalanırken aracıyla kaza yapan ve kaldırıldığı hastanede başında kurşun yarası tespit edilen gençle ilgili olarak, ''Müfettiş görevlendirdik. Gelişmeye göre kararımız
  Olaya İçişleri Bakanı el koydu
  Olaya İçişleri Bakanı el koydu Olaya İçişleri Bakanı el koydu Olaya İçişleri Bakanı el koydu

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, İzmir'de ''dur'' ihtarına uymadığı için polis tarafından kovalanırken aracıyla kaza yapan ve kaldırıldığı hastanede başında kurşun yarası tespit edilen gençle ilgili olarak, ''Müfettiş görevlendirdik. Gelişmeye göre kararımızı vereceğiz. Hatası olan birisi varsa cezasını görür'' dedi.

  Atalay, ''Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesinde Polisin Rolü ve Uygulanacak Prosedürler Eğitimi Projesi''nin Swissotel'de düzenlenen tanıtım toplantısından ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Bir gazetecinin, İzmir'de kaldırıldığı hastanede başının arka kısmında kurşun yarası tespit edilerek yaşam destek ünitesine bağlanan Baran Tursun adlı gençle ilgili sorusu üzerine Atalay, şunları söyledi:

  ''Arkadaşlar konuyu araştırıyorum. Acele karar vermeyin. Olayı tahkik ettiriyorum. Müfettiş görevlendirdik. Gelişmeye göre kararımızı vereceğiz. Hatası olan birisi varsa cezasını görür. Polisimiz zor şartlarda, özveriyle görevini yapıyor ama polisimizin de hatası varsa bu tür konularda o da bunun cezasını görür.''

  Atalay, terör örgütünün elebaşlarından Murat Karayılan'ın teslim edilip edilmediğiyle ilgili bir soru üzerine ise ''O konuda bir şey söylemiyorum'' dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim