Huawei’in Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon Modeli Huawei’in Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon Modeli
Bilindiği üzere 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan 2 büyük yıkıcı depremle karşı karşıya kalmıştık. Bu depremler sonrasında 40 bine yakın vatandaşımız vefat etti. Olayın şoku ile birlikte tüm yurtta okullar tatil edildi. Bu tatil ilk etapta 13 Şubat olarak duyurulmuştu. Lakin olayın sıcaklığından ötürü tatil 20 Şubat tarihine kadar uzatıldı.

Deprem bölgesindeki okullarda ise eğitim öğretimin Mart ayı itibariyle başlayacağı belirtildi. Ayrıca bu bölgelerdeki öğrencilerde devam zorunluluğunun bulunmayacağı da net bir şekilde ifade edildi. Depremden etkilenmeyen şehirlerde okuyan öğrenciler için devam zorunluluğu devam ediyor.

Geçtiğimiz gün sürpriz bir gelişme yaşandı ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların açılacağı illerdeki Milli Eğitim Müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantı acaba okullar açılmadan tekrardan tatil mi edilecek sorusunu akıllara getirdi.

Toplantı sonrasında okulların 20 Şubat’ta açılması bir kez daha kesinleşmiş oldu. Okulların tatil edilmesi geniş bir kesim tarafından eleştirilmişti. Fakat ülke psikolojisini göz önüne aldığımızda okulların depremden ötürü tatil edilmesinin doğru bir karar olduğunu söyleyebiliriz.

Peki sizce okulların açılması doğru bir karar mı? Yoksa öğrencilerin psikolojileri göz önünde bulundurulduğunda tatil süresi biraz daha uzatılmalı mıydı? Yorumlarınızı bekliyoruz.