Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul Valiliği’nin Muharrem ayı münasebetiyle düzenlediği “Yas-ı Matem Oruç Açma Programı”nda konuştu. "Çirkin provokasyonlarla cemevlerini hedef alan saldırıların hesabını sorduk, soracağız" diyen Oktay, "Ucu kime giderse gitsin sonuna kadar gideceğiz" ifadelerini kullandı.

Filenin Sultanları, Dünya Şampiyonası’nda lider olarak gruptan çıktı Filenin Sultanları, Dünya Şampiyonası’nda lider olarak gruptan çıktı
"Irk, dil, mezhep ve meşrep farklılıklarını suni gündemlerle öne çıkararak, kardeşliğimizi hedef alanlara karşı uyanık olmalıyız" diyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay şunları söyledi: 

Hamuru kardeşlikle yoğrulmuş bu topraklara etnik köken ve mezhep fitneleri ekmeye çalışanların tüm çabalarını boşa çıkarmalıyız.

Çirkin provokasyonlarla cemevlerini hedef alan saldırıların hesabını sorduk, soracağız. Ucu kime giderse gitsin sonuna kadar gideceğiz. Olayın failleri hukuk önünde cezasını almadan, arkalarındaki örgütler ortaya çıkmadan bu işin peşini bırakmayacağız. Eski Türkiye yok artık. Eski Türkiye kalıntılarına da, felaket tellallarına da meydanı boş bırakmayacağız.