Bursluluk Sınavı sonuçları açıklandı. Kaç kişi burs kazandı? Bursluluk Sınavı sonuçları açıklandı. Kaç kişi burs kazandı?

Artan pahalılıkla beraber öğretmenlere her sene eğitim öğretim dönemi başında verilen eğitim ödenekleri gündeme gelmeye başlamıştı. Özellikle kırtasiye ürünlerinde oldukça artan fiyatlarla eğitim ödeneklerinin hiçbir masrafı karşılamadığını dile getiren öğretmenlere müjde verildi. 7. Toplu Sözleşme Toplantısında Yetkili konfederasyon Memur Sen'in eğitim kolu Eğitim Bir Sen'in talepleri arasında bulunan öğretmen eğitim ödeneklerine zam kararı neticelendi. Fiyatın yükseltilmesine karar verildi. İşte konu ile alakalı tüm detaylar…

Eğitim ödeneği yetmiyor!

Her sene eğitim öğretim sezonunun başında öğretmenlere verilen eğitim ödeneğinin bu sene zamlı olarak verilmesi fiyatlarının arttırılması bir süredir gündemde idi. Artan pahalılıkla beraber 2013 yılında 450 dolara denk gelen eğitim ödeneğinin şu an 50 dolara denk gelmesi ve artan ürün fiyatlarında eğitim ödeneğinin yetmediği ve arttırılması taleplerini beraberinde getirdi.

Geçtiğimiz saatler içerisinde gerçekleşen7. Dönem Toplu Sözleşme toplantısında alınan kararla eğitim ödeneklerinde net bir karara ulaşıldığı belirtildi.

Öğretmen eğitim ödeneklerinde karar alındı!

Her sene eğitim öğretim sezonunun başında öğretmenlere verilen eğitim ödenekleri bu sene zam talebi ile gündeme geliyor. Öğretmenlerin artan maaliyetler ve artan pahalılıkta verilen eğitim ödeneğinin kırtasiye masraflarından neredeyse çoğunu karşılayamaması ile eğitim ödeneklerine zam talebi 7. Dönem Toplu Sözleşme toplantısında gündeme geldi.

Yetkili konfederasyon Memur Sen'in eğitim kolu Eğitim Bir Sen'in toplantıda sunduğu talepler arasında bulunan öğretmenlerin eğitim ödeneğinin yükseltilmesi talebinde karar alındı. Toplantı sonucunda öğretmenlerin ödeneklerine zam yapılmasına ve yükseltilmesine karar verildiği açıklandı. Bununla beraber yapılacak zam oranının önümüzdeki günlerde netleşeceği bilgisi de paylaşıldı.