• BIST 110.248
 • Altın 155,545
 • Dolar 3,8262
 • Euro 4,5259

  Öğretmenler günü mesajı

  20.11.2008 12:06
  Aydın Valisi Mustafa Malay 24 Kasım Öğretmenler günü münasebeti dolayısıyla yayınladığı mesajında yurttaki tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.
  Öğretmenler günü mesajı
  Öğretmenler günü mesajı Öğretmenler günü mesajı Öğretmenler günü mesajı

  Vali Malay yayınladığı mesajında çağdaş uygarlığa ulaşmadaki en büyük görevin öğretmenlere düştüğünün altını çizerek “Başöğretmen Atatürk “Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyerek, Türk öğretmenine güvenini ve beklentisini işaret buyurmuşlardır. Büyük bir özveri ile çalışan öğretmenlerimiz, geleceğimizi emanet ettiğimiz gençliği yetiştiren, verdikleri eğitimle topluma şekil veren yüce bir görevin fedakar temsilcileridir. Milli birlik ve beraberlik ruhunu gençliğe kazandırarak ortak amaçlarda birleştirmek için manevi bir hazla görevini övgüye değer bir şekilde yerine getirmektedirler. Türk öğretmeninin gösterdiği bu başarının altında ise Başöğretmen ve onun ilkelerinden aldıkları destek ve güç yatmaktadır” ifadelerine yer verdi.
  Vali Malay"ın mesajında şöyle denildi: “Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında, daha iyiye ve ileriye giden bir Türkiye yaratmak için en büyük çabayı kuşkusuz öğretmenlerimiz göstermektedir. Onların verdikleri bilimsel, çağdaş, mesleki ve sosyal eğitimle; güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireyler yetişecek, geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir toplum yaratılacaktır. Bu duydu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anarken, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutuluyorum”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim