• BIST 107.445
 • Altın 152,893
 • Dolar 3,7155
 • Euro 4,3686

  Öğretmene eş kolaylığı

  27.08.2009 07:50
  Eş durumundan atamada kolaylık
  Öğretmene eş kolaylığı
  Öğretmene eş kolaylığı Öğretmene eş kolaylığı Öğretmene eş kolaylığı

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, öğretmenlerin eş durumundan atanmalarına ilişkin önemli bir karara imza attı. Bakan Çubukçu, 'aile bütünlüğünün korunmasının sağlanması' için talimat vererek eş durumundan atamalarda puan esasını kaldırdı. Yeni uygulamayla birçok evli öğretmenin mağduriyeti de giderilmiş olacak.

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Bakan Çubukçu, "aile bütünlüğünün korunmasının sağlanması" için talimat vererek öğretmenlerin eş durumundan atama- larda puan esasını kaldırdı.

  MAĞDURİYET GİDERİLDİ

  Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin eş durumuna bağlı tayin ve atamalardaki mağduriyetlerin giderildiğini bildirdi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun, aile bütünlüğünü korumak konusunda gösterdiği hassasiyet ve bu yöndeki talimatı doğrultusunda öğretmenlerin eş durumuna bağlı tayin ve atamalardaki mağduriyetlerinin giderildiği belirtildi.


  İL EMRİNE ATANMA

  Açıklamaya göre, kadrolu öğretmenlerin özür durumuna bağlı yer değiştirme başvurularında, öğretmenin, alanında yeterli kurum olması halinde elektronik başvuru formundaki 25 tercihini doldurması, alanında yeterli kurum olmaması halinde açık bulunan kurumların tamamını ve 26. tercih olan 'tercihlerime atanamadığım takdirde boş kalan kurumlara atanmak istiyorum' seçeneğini işaretlemesi gerekecek.

  Öğretmenin yapılan işlemler doğrultusunda atanamaması durumunda ise 27. tercih olarak, 'İl emrine atanmak istiyorum' seçeneği işaretlenebilecek. Sözleşmeli öğretmenlerin yer değiştirmeleri ise boş pozisyonlara başvuru almak suretiyle puan üstünlüğüne göre yapılabilecek. Öğretmenler uzun bir süredir bu konuda çeşitli eylemler yapıyorlardı. Yeni uygulamayla birçok evli öğretmenin mağduriyeti de giderilmiş olacak. / yenişafak

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim