Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve en az 10 ili etkileyen 7.7 büyüklüğündeki depremde can kayıpları artıyor. Vefat edenlerden biri de Malatya'da yaşayan Yeni Malatyaspor futbolcusu Ahmet Eyüp Türkaslan'dı. 28 yaşındaki kalecinin cansız bedenini ulaşılmıştı. Başta eşi Kübra Türkaslan ve aile üyelerini yıkan acı haber, hocası Yılmaz Vural'ı da yasa boğdu.

Yeni Malatyaspor formaso giyen 28 yaşındaki futbolcu Ahmet Eyüp Türkaslan deprem sonrası enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi. Milliyet Gazetesi yazarı Attila Gökçe, Türkaslan'ın hocası Yılmaz Vural'a dair bilgiler aktardı.

Gökçe'nin yazısından bir kesit şöyle:

"Omuzu kırıldığı için maçlara çıkamayan Yeni Malatyaspor’un 28 yaşındaki kalecisi yeni evli Ahmet Eyüp Türkaslan enkaz altındaydı örneğin… Eşi Kübra’yı kurtardılar, Ahmet Eyüp için genç kadın feryat etti… Bütün gece uğraştılar, ulaşamadılar. Ancak dün akşam ulaşılabildi naaşına… Nice masum hayallerle kurulan o mutlu yuva dağıldı.. Deplasmandaki 5-2’lik Rizespor yenilgisinden sonra Yılmaz Vural takıma 2 gün izin vermişti… Malatya’nın yerlisi dört futbolcu kente dönmüş, ötekiler dağılmış. İzinle kurtulanlara mı sevinelim, yoksa dönenlerin tedirginliğine, evde kalan Ahmet Eyüp’ün kör ölümüne mi yanalım? Yılmaz Hoca mı? Uyumadı hiç, hala uyuyamıyor. Kötü haberi aldıktan sonra telefonu açıyor hıçkırıklarla ağlıyor, konuşamıyor."