Telegram'ın son güncellemesi, gerçek zamanlı mesaj çevirisi getiriyor Telegram'ın son güncellemesi, gerçek zamanlı mesaj çevirisi getiriyor
Spor alışkanlığının çocuk yaşlarda kazanıldığı inkar edilemez bir gerçek. Nitekim tüm dünya bu durumun farkında diyebiliriz. Türkiye’yi, Avrupa ile kıyasladığımızda spora verilen önemin ve değerin, ortalamanın altında kaldığını söyleyebiliriz.

Genel olarak Avrupa ülkelerindeki spor branşları küçük yaşlarda çocuklara aşılanıyor. Bunda eğitim, öğretim ve okulun rolü ise yadsınamaz.

Şimdi ise çocuklara küçük yaşta futbol sevgisini aşılamak için yeni bir projenin adımları atılıyor. Artık öğrencilere bedava maç bileti dağıtılacak.

İngiltere’de uygulanmaya başlayacak olan yeni sistem ile lise öğrencilerine istedikleri maçlara gidebilmeleri için bedava biletler dağıtılacak. Biletler isme özel olacak ve başkaları tarafından kullanılamayacak. Öğrenciler, tuttukları takımın maçlarını tribünden izleme fırsatı bulacaklar.

Uygulamadaki temel amaç ise öğrencilere futbol aşkını daha küçük yaşlarda kazandırabilmek. Uygulamanın tüm detaylarının önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Aslında benzer bir uygulama Türkiye’de de yapılsa çok hoş olurdu. Özellikle İstanbul’da okuyan öğrenciler için büyük bir avantaj ortaya çıkardı. Zaten genel olarak tribünlerin bir kısmı boş. Bu kısımları öğrencilerle doldurmak hiç de kötü bir fikir değil. Belki uygulama İngiltere’den sonra Avrupa’ya, sonra da Türkiye’ye yayılabilir. Bekleyip göreceğiz.