• BIST 109.156
 • Altın 153,298
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Öğrenci ve velileri bıktırdı

  27.05.2009 11:40
  Aydın’da bazı okulların öğrenci ve veliler üzerinde oluşturduklarını ekonomik baskı nedeniyle öğrenci okutmak ciddi külfet olmaya başladı
  Öğrenci ve velileri bıktırdı
  Öğrenci ve velileri bıktırdı Öğrenci ve velileri bıktırdı Öğrenci ve velileri bıktırdı

  Milli Eğitim Bakanlığı zorla bağış almanın yasak olduğunu açıklamasına rağmen bazı ilköğretim okulları aile birlikleri adına açılan hesaba para yatırmayan velilerin çocuklarını okulda rencide etmeye başladı.
  İsimlerinin açıklanmasını istemeyen bir grup veli, Aydın Merkez Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda okuyan çocuklarının zor durumda bırakıldığını belirterek, Milli Eğitim Bakanlığı"nın ve Aydın Valiliği"nin konuyla ilgilenmesini istediler. Yaklaşan Seviye Belirleme Sınavı öncesi okuldan sınav giriş belgesi almak isteyen öğrencilerin okul idaresince tehdit edilircesine “Yardım parası yatırmazsanız sınava giremezsiniz” denildiğini belirten veliler, “Bu ne biçim bir uygulamadır anlayamadık. Devleti yöneten büyüklerimiz çıkıp, 'zorla bağış alınmayacak' diyor. Cumhuriyet İlköğretim Okulu"nda okul aile birliği hesabına para yatırmayan öğrenciler, SBS sınavı için gerekli belge verilmemekle tehdit ediliyor. Veliler olarak yaşadığımız ekonomik sorunlardan dolayı okula bağış yapamadık. Ancak öğrencilerin suçu ne. İlgililerin bu adaletsizliği ve okulda çocuklarımızın tehdit edilmesini önlemesini istiyoruz” diyerek Aydın Valisi Celal Ulusoy"dan ve Milli Eğitim Bakanlığı"ndan yardım istediler.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim