• BIST 109.156
 • Altın 153,130
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Ödül'ü Günay'dan aldı

  30.05.2009 15:36
  Kuşadası Belediyesi, Türkiye’de en iyi çevre etkinlikleri gerçekleştiren belediye seçildi.
  Ödülü Günaydan aldı
  Ödül'ü Günay'dan aldı Ödül'ü Günay'dan aldı Ödül'ü Günay'dan aldı

  Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TURÇEV) tarafından her yıl verilen “ En İyi Çevre Etkinlikleri “ ödülü Kuşadası Belediyesi"nin oldu. Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, En iyi Çevre etkinlikleri ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay"ın elinden aldı. En iyi çevre etkinlikleri kapsamında ayrıca, Sarıgerme Eğitim Derneği, Magic Life Water World Otel ve Kemer Turkiz Marina"da kendi kategorilerinde ödüle layık görüldü.
  Uluslararası Mavi Bayrak Ödülleri"nin korunması ve yıllar itibariyle devamlılığının sağlanıp, bulunduğu yöresinde çevresel bilinçlenmenin artmasının hedeflendiği çevre etkinlikleri ödülü, 2001 yılından beri TURÇEV tarafından düzenleniyor. Kriterler arasında bulunan çevre eğitim etkinliklerinin etkili ve doğru bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla 2001 yılından bu yana her yıl Mavi Bayrak başvuru dosyaları içerisindeki çevre eğitim etkinlikleri ek dosyasının değerlendirmesi, TÜRÇEV tarafından koordine edilen Mavi Bayrak Çevre Eğitim Etkinlikleri Jürisi tarafından yapılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, Bölgesel Çevre Merkezi-REC Türkiye, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü ile Türkiye Çevre Eğitim Vakfı uzmanlarının katılımıyla Türkiye Çevre Eğitim Vakfı"nda gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye genelinde plaj ve marina kategorilerinde belediye, sivil toplum kuruluşu, turistik tesis ve marinalar arasından değerlendirme yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda plaj kategorisinde belediye dalında Kuşadası Belediyesi, sivil toplum kuruluşu dalında Sarıgerme Çevre Eğitim Derneği(SARÇED) ve turistik tesis dalında Magic Life Water World Otel ile marina kategorisinde Kemer Turkiz Marina 2008 yılında Mavi Bayrak Kampanyası kapsamında yaptıkları çevre eğitim etkinliklerinin içerik ve dosyalama açısından ödüle layık görüldü.
  Ataköy Marina"da düzenlenen törenle Türkiye"de en iyi çevre etkinliklerini gerçekleştirilen kuruluşlar ve tesisler arasında yer alan Kuşadası Belediyesi ile Sarıgerme Eğitim Derneği, Magic Life Water World Otel ve Kemer Turkiz Marina"ya ödülleri verildi. Türkiye"de en iyi çevre etkinlikleri gerçekleştiren belediye seçilen Kuşadası Belediyesi"nin ödülünü, Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay"ın elinden aldı. Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, peşpeşe hem Tarihi Kentler Birliği hem de En iyi çevre ödülü almanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “ Hem çevre hem de kültürel açıdan büyük mutluluk duyuyorum. Aldığımız ödüller büyük bir onurdur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “ dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim