• BIST 109.330
 • Altın 155,622
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Odada Temmuz ayı toplantısı

  09.07.2009 16:12
  Didim Ticaret Odası’nın Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Didim Ticaret Meclis Başkanı Ümit Soneren başkanlığında yapıldı.
  Odada Temmuz ayı toplantısı
  Odada Temmuz ayı toplantısı Odada Temmuz ayı toplantısı Odada Temmuz ayı toplantısı

  Toplantı öncesi oda faaliyetleri hakkında bilgiler veren Didim Ticaret Odası Başkanı Ufuk Döver, “Ülke ekonominin canlanması için inşaat sektörünün canlanması gerekmektedir. İş arayan işsiz sayısı 3 milyon 776 bin olduğunu, iş aramaktan vazgeçmiş 2,5 milyon vatandaş var. Özellikle kısa dönemde istihdam yaratma kapasitesi yüksek olan inşaat sektörünün desteklenmesinin önem taşımakta, ayrıca sonbahar kış aylarında işsizliğin artmasını önlemek için turizm sektörüne mevsimlik istihdam desteği verilmesinin de zorunlu hale gelmiştir. Dolayısıyla istihdamın tarım, inşaat ve turizme bağlı olarak mevsimsel olarak arttığı, ancak sanayideki istihdam kaybının devam ettiği görülmektedir. İşsizlikte bu azalmanın sonbahar aylarına kadar devam etmesi mümkündür. Ancak ekonomide kalıcı bir iyileşme olmadıkça sonbahardan itibaren işsizlik oranı yeniden artacaktır. Didim"in Türkiye de önemli bir yere sahip olduğu havası, denizi ile güzel bir turizm kenti olduğu ve gelecekle ilgili olarak turizm alanları, sağlık alanları, turizm tesis alanları, eğlence alanları, sağlık merkezleri oluşturulmalıdır” dedi.
  Gündem maddeleri arasında yer alan yönetim kurulu ve meclis üyelerine verilecek olan huzur hakkı ücreti konusunda açıklamalarda bulunan Meclis Başkanı Ümit Soneren, “Geçmiş yönetimlerin yaptığı başarılı çalışmalar, bu gün bizim devam ettirmeye çalıştığımız uzun mesai saatleri yapılan özverili çalışmalar, harcanılan zaman ve paranın herhangi bir karşılığı olmadığını, alınacak paranın sembolik veya çok, miktarı ne olursa olsun bizleri küçülteceğini düşünüyorum. Ayrıca pek çok seçilmişe ve genç arkadaşımıza bu işlerin para için değil topluma ve çevreye hizmet aşkı için yapılabileceğini anlatıp örnek olurken, bugün herhangi bir parayı almayı nasıl izah edebiliriz? Hizmet etme bir şeyler yapma bulunduğun ilçeye faydalı olma inancını ve buradan elde edilen manevi huzurun maddi bir karşılığı olamaz. Bizler Maddi bir çıkarımız olmadığı için başarılıyız, herhangi bir beklentimiz olmadığı için birilerinin adamı değiliz. Bizler bunun rahatlığı ile birilerinin sesi değil doğruların ve gerçeklerin sesiyiz. Bizler bu tür görevlerin para için değil, hizmet aşkı için yapıldığını Didim de ispat eden ve gösteren en önemli seçilmiş gurubuz. Bu örnek olma durumumuzu bizlere oy verenlere ve topluma borçlu olduğumuza inanarak, geçmişten beri sergilediğimiz dik duruşumuzun devam ettirilmesi ve diğer seçilmişlere de örnek olmasını diliyorum. Açıkladığım nedenlerle bizlere yakışanın, Oy birliği ile herhangi bir ücret alınmasının ret edilmesidir” diye konuştu.
  Yapılan karşılıklı görüşmelerin ardından huzur hakkı ücretinin ödenmesi hususu oy çokluğuyla ret edildi.

   

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim