• BIST 108.434
 • Altın 151,237
 • Dolar 3,6580
 • Euro 4,3278

  Öcalan'ın karısı MİT miydi?

  20.11.2007 16:13
  Örgütte APO'dan çok onun sözü geçiyordu. Öcalan'ın karısı MİT'ten miydi?
  Öcalanın karısı MİT miydi?
  Öcalan'ın karısı MİT miydi? Öcalan'ın karısı MİT miydi? Öcalan'ın karısı MİT miydi?

  Aydınlık dergisi, MİT-APO ilişkisi ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya attı. APO'nun eşi Kesire Öcalan MİT Ajanı mı?

  MİT BAĞLANTISI BİLİNİYOR

  Abdullah Öcalan'ın 24 Mayıs 1978'de evlendiği karısı Kesire Yıldırım'ın MİT'le bağlantılı olduğu biliniyor. Bu durumu sonradan Öcalan da dile getiriyor. Uğur Mumcu, Kesire'nin babası Ali Yıldırım'ın yaşam öyküsünü ve seceresini çıkarttığı kitabında, Yıldırım'ın Korgeneral Abdullah Alpdoğan'la 'Dersim Ayaklanması' sırasında ve sonrasında sık sık görüştüğünü anlatıyor.

  BEKAA'DA KARARLARI KESİRE VERİYORDU

  Eski Rızgari grubunun lideri İbrahim Güçlü, 1980'de Bekaa'ya gittiğinde edindiği izlenimleri Aydınlık'a şöyle anlatmış: "Orada karar süreçlerinde Öcalan'dan çok hanımı Kesire ağırlıktaydı. Kararların alınması, çoğu zaman kararların değişmesi Kesire'nin etkisiyle oluyordu."

  Abdullah ve Kesire Öcalan, evlendikten 3 ay sonra Diyarbakır'a yerleşir. Onları Ankara'dan Diyarbakır'a götüren "Pilot Necati" ordudan ayrılmış ve Diyarbakır'da kum ticareti yapmaktadır. Diyarbakır'da Abdullah Öcalan'ın iki yakın dostu daha vardır. Biri Enver Polat adlı Huruçlu eski bir astsubay, diğeri de yedeksubaylığını Eskişehir'de yaptıktan sonra Diyarbakır'a yerleşen Ferhat Tomutay.

  "Pilot Necati"nin 1982'de esrarengiz bir şekilde kullandığı zirai ilaçlama uçağının düştüğü kazada öldüğü anlaşıldı.

  KESİRE'NİN ÖLÜM EMRİ VERİLDİ

  Öcalan'ın 1978'de evlendiği Karakoçanlı Kesire adlı kızın babasının MİT mensubu ya da muhbiri olduğu yönündeki iddialar bugüne kadar sürdü. Abdullah Öcalan Türkiye'yi terk ederek Suriye'ye Bekaa Vadisi'ne yerleştikten sonra Kesire Öcalan'ı da yanına aldı.

  ŞİMDİ NEREDE?

  Ancak daha sonra aralarında çıkan anlaşmazlık sonucu örgütte büyük ağırlığı olan Kesire Öcalan, Apo'yu ve örgütü terk ederek Kıbrıs üzerinden Avrupa'ya kaçtı. Abdullah Öcalan'ın hakkında "ölüm kararı" çıkarttığı Kesire Öcalan'ın kimliğini değiştirdiği ve halen Avrupa'da farklı bir kimlikle yaşamayı sürdürdüğü biliniyor.


  internethaber

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim