AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, bir dizi programlara katılmak için Samsun’a geldi. Sabah saatlerinde özel bir otelde Samsun’daki yerel ve ulusal basın mensupları ile buluşan Numan Kurtulmuş, ulusal ve uluslararası gündem hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İsveç’te yaşanan olaylar hakkında sert ifadeler kullanan Kurtulmuş, NATO konusundaki fikirlerini de dile getirdi.

“AK PARTİ’NİN TRENDİ YÜKSELİYOR”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Milletimiz 14 Mayıs’ta 6 sıfırı masasıyla birlikte atacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Milletimiz 14 Mayıs’ta 6 sıfırı masasıyla birlikte atacak

Seçim çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Türkiye’nin 4 bir yanında vatandaşlar ile bir arada oluyoruz. 2023 seçim çalışmalarına hızlandırarak yolumuza devam ediyoruz. Yaz aylarından itibaren Türkiye’nin her yerinde AK Parti’nin trendi yükseliyor, cumhurbaşkanımıza olan destek artıyor. Bizim cephemizde bu olurken karşı taraftaki 6 artılı masa her gün başka fikir ve anlayış farklılıkları ortaya koyarak Türkiye’yi yönetemeyeceklerini, iç tutarsızlıklarını millete aktarıyorlar. Milletimiz mayıs ayında gerçekleştirilecek seçimlerde Türkiye yüzyılının kapılarını sonuna kadar açarak, Cumhurbaşkanımızı yeniden seçecektir. Cumhur ittifakı ve AK Parti parlamentoda çoğunluğu elde edecek, Türkiye bu istikametindeki yürüyüşe devam edecektir. Bu seçimler, 20 yıldır yapılan eser ve hizmet siyasetinin millet tarafından onaylanacağı seçim olacaktır. 2. olarak ise Türkiye’nin istikamet tayininin gerçekleştireceği seçim olacaktır. Onun için Türkiye yüzyılı vizyonuyla ortaya çıkıyoruz” dedi.