• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  NTO'dan BESYO'ya destek!

  19.11.2009 12:15
  Nazilli Ticaret Odası Başkanı A.Gültekin Kılınç, Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın Nazilli’ye üniversite kazandırma çalışmalarına destek vererek, “BESYO Nazilli’de kalmalıdır” dedi.
  NTOdan BESYOya destek!
  NTO'dan BESYO'ya destek! NTO'dan BESYO'ya destek! NTO'dan BESYO'ya destek!

  Aydın ile Nazilli arasında yaşayan BESYO tartışmalarına değinen Nazilli Ticaret Odası Başkanı Gültekin Kılınç, “Nazilli Ticaret Odası olarak biz Sümer Üniversitesinin Nazilli"ye kazandırılması çalışmalarında Belediye Başkanı Haluk Alıcık"ın yanındayız. Nazilli"nin geleceğini şekillendirecek olan ve bizim için de olmazsa olmaz olarak gördüğümüz temel konular var. Organize Sanayi Çalışmaları, Üniversite ve Nazilli Uzun Yaşam Merkezi. Bu üç çalışmada da Nazilli Ticaret Odası hem maddi destek, hem de aktif çalışma anlamında yer almaktadır” diye konuştu.

  “Gerek 1992 yılında kurulan ADÜ-Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi"ne ve gerekse şu anda olgunlaştırılmaya çalışılan Nazilli Sümer Üniversitesi çalışmalarına odamız maddi desteğinin yanında bugüne kadar gerçekleştirilen pek çok görüşme ve çalışmalara üst düzeyde katılım sağlayarak her anlamda destek vermektedir” diyen Kılınç, “Bu çalışmalarımız bundan sonra da artarak devam edecektir. Son günlerde basında izlediğimiz bazı demeçler ve tepkiler bizleri üzmektedir. Özellikle bundan böyle Nazilli"de hizmet verecek olan ADÜ BEYSO öğrencilerinin bir kısmının Nazilli"ye taşınmama konusunda yaptıkları protesto gösterileri ve bu konuda yapılmaya çalışılan spekülasyonlar yapıcı olmaktan uzak tavırlardır. Senelerdir kendine yer bulamayan bir ilçeden başka bir ilçeye dön dolaş gezen bir okula Belediyemiz sahip çıkmış, yer göstermiştir. Her türlü ihtiyacın karşılanacağı taahhüdü verilmiştir. Üniversiteye destek olmak, olumluyu eleştirmek, onu yıkmaya gayret göstermekle mi oluyor. Bu konudaki tutarlı ve ileri görüşlü duruşu nedeniyle Sayın Rektörümüz Şükrü Boylu"ya teşekkürü borç biliyoruz. Sayın rektörümüz Nazilli Sümer Üniversitesi"nin kurulmasının ilin toplam kalkınmasındaki önemini herkesten daha iyi görmektedir. Nazilli Ticaret Odası olarak Nazilli Belediyesi"nin üniversite çalışmalarına tam destek veriyoruz. Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Nazilli"ye çok şeyler katacaktır. Bu okulda okuyan öğrencilerimizin de barınma ve yaşam koşulları gayet iyi olan Nazilli"de olmaktan memnun olduklarını biliyorum” ifadelerini kullandı.

  TOPLUMDAKİ GERİLİM KÖRÜKLENİYOR

  Yapılmaya çalışılan bir takım lokal protesto gösterileri ve bu doğrultuda verilen demeçlerin toplum menfaatiyle ilgisi olmayan, toplumda gerilimi körükleyen çabalardan öte bir amaca hizmet etmemekte olduğunu savunan Kılınç, şunları söyledi: “Doğal olarak her kurum bulunduğu bölgenin menfaatleri için çalışacaktır. Nazilli"de Aydın İli"nin bir parçası, İlimize en yüksek katma değer sağlayan bir ilçesi olarak menfaatlerimiz ortaktır ve Nazilli için iyi olan elbette ki Aydın için de iyidir. Nazilli"nin marka şehir olması, Nazilli"nin bir üniversite şehri olması sadece buraya değil tüm bölgeye canlılık getirecektir. Nazilli geçmişteki canlı ve müreffeh günlerine dönmeye kararlıdır. Nazilli; Kaymakamıyla, Belediye Başkanıyla, tüm siyasetçileriyle, Ticaret Odasıyla, Meslek Odalarıyla, sivil toplum örgütleriyle ve halkıyla dayanışma içinde, ben değil BİZ anlayışıyla gayret içerisindedir. Bu gayretlerin boşa çıkmayacağına kesinlikle inanıyoruz. Nazilli kenti tüm kurumlarıyla; gerektiğinde güç birliği, gerektiğinde sermaye, gerektiğinde bilgi, gerektiğinde emek birliği yapmaktadır. Sadece Nazilli için değil Güçlü bir Aydın ve güçlü bir Türkiye için çalışmak hem de çok çalışmak zorundayız. Sayın Belediye Başkanımız Haluk Alıcık ve Meclis Üyelerine BESYO"nun Nazilliye kazandırılması çalışmaları için teşekkür ediyorum. Nazilli"nin ve bölgemizin kalkınmasına yönelik bütün projelerinde Ticaret Odası olarak yanlarında olduğumuzu tekrar belirtmek istiyorum”

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim