2022 yılında kripto para sektörü için oldukça hareketli geçerken, NFT sektörü de bu hareketlilikten nasibini aldı. 2022 yılında NFT’ler büyüyen Web3 teknolojisi önemli bir rol oynamaya devam etti. 2022’de blockchain ve merkeziyetsiz uygulamanın (DApp) benimsenmesine ilişkin yeni bir DappRadar raporu, geçen yıl NFT satış sayısının 101 milyona ulaştığını açıkladı.

Rapor, geçen yıl NFT satış sayısının 101 milyona ulaştığını ortaya koydu. Bu, bir önceki yıla göre yüzde 67,57’lik bir artış yaşandı. Rapora göre, Ethereum pazar payının yüzde 21’ini ve işlenen 21,2 milyondan fazla işlemi elinde tutarak, NFT sektöründe en üst sırada yer almayı başardı.

Ethereum ve Cardano’nun sırasıyla 223 ve 151 aktif protokolle zincir üzerinde çalışan en aktif geliştiricilere sahip blok zincirleri olduğunu vurguladı. Polkadot ve Cosmos gibi modüler blok zincirleri ise ağ geliştirici aktivitelerini yüzde 16 ve yüzde 131,7 oranında artırdı.

Geçen yılın sonunda Çin, kripto varlıkların takası için bir pazar olarak hizmet verecek ilk ulusal NFT pazarını duyurmuştu.