banner158

Nezaketsiz Ak Parti Milletvekili Kuvvet Erim, Süt üreticisine yazık oluyor, Tarımı son kararla daha da bitirdiler

Değerli dostlar AK Parti içinde bazı isimler arasında kadına bakış maalesef değişmiyor. AK Parti’yi iktidara getirenlerin en başında KADINLAR yer almaktadır.

 

Maalesef son mahalli idareler seçimlerinde Aydın ilinde, AYDIN İL KADIN KOLLARI BAŞKANININ seçim meydanlarında esamesi okunmamıştır.

Bir çok yazdığım köşe yazımda MİLLETVEKİLİ Sn. Mustafa Savaş’ı eleştirmiş, çıktığı seçim gezilerinde niye AK PARTİLİ HANIMLAR NİYE YOK demiştim.

 

Daha evvel emlak işleriyle de uğraşan AYDIN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KUVVET ERİM, Aydın Efeler ilçesinde partililerle yapılan toplantıda SAYIN ÖZLEM ÇERÇİOĞLU İÇİN ağıza alınmayacak konuşmalar yaptığını duydum.

 

www.aydinpost.com köşe yazarlarından Sayın Ali İhsan Dilmen’in köşe yazısında AK Parti Milletvekili Kuvvet Erim’in bu konuşmasını teyit ettikten sonra bu yazıyı yazıyorum.

 

Kuvvet Erim’in kadınların çoğunlukta olduğu Efeler ilçe toplantısında söyledikleri şudur:

 

“BEN MUSTAFA SAVAŞ’IN YERİNDE OLSAYDIM, ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NA TEKME TOKAT GİRER AYAĞIMIN ALTINA ALIRDIM. DUA ETSİN ORADA BEN YOKTUM DİYOR.”

 

Sayın vekil bu nasıl söz?

Bu nasıl bir meydan okuma?

Aydın ili dağ başı mı?

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nu nasıl ayağının altına alırsın ve bu sözleri söyleme cesaretini nerden alıyorsun?

 

 

SÜT ÜRETİCİSİNE YAZIK

Değerli okuyucularım AK PARTİ İKTİDARI inanın Türkiye’yi tarımda üretim yapılamayacak duruma getiriyor. Bu hafta yetmezmiş gibi geçen hafta yayınlanan kanun gücü kararnameyle TMO yurt dışından tarım ürünleri ithalatına izin veriyor.

sut-ureticisi.jpg

Süt üreticileri yem, ot, ilaç, mazot vs ihtiyacı olan tüm kalemlerde zam yerken 2018-kasım ayında 10 kr destekleme alıyorken, 2018 yılında artan zamlar karşısında 2018 –aralık ayında devlet 25 kr destekleme vermiştir ama ne olduysa devlet bu desteğini 10 kr düşürmüştür.

Gerekçe soruyorum hiç kimse cevap vermiyor. Çok yetkili AK Parti içinden bir dostum dolar düştü bunun için devlet desteğini de düşürdü diyor.

 

EY ÜRETİCİLER SİZ NE DİYORSUNUZ?

2018 YILINDAN İTİBAREN YEM, İLAÇ, OT, MAZOT FİYATLARI DÜŞTÜ MÜ?

 

Peki bu durumda ne olacak süt üreticileri ineklerini koyunlarını keçilerini kasaplara gönderip kestirecekler peki sonra ne olacak? Olan Türk halkına olacak. Temel besin olan çocuklarımız süt içemeyecekler.

 

Burada Aydın Ak Parti Eski Milletvekili Sayın AHMET ERTÜRK’le ders niteliğinde konuşmalar yaptım kendisine teşekkür ederim.

 

  • TARIMI SON KARARLA BİTİRDİLER

 

Tarım ürünlerine sınırsız ithalat yolda

‘Toprak Mahsulleri Ofisi’ne, patates ve soğan dahil her türlü tarımsal ürünü İhale Kanunu’na tabi olmaksızın ithal etme yetkisi verilmesini öngören madde vergi paketine ilave edildi.

 

Toprak Mahsulleri Ofisi'ne (TMO) her türlü tarımsal ürünü Kamu İhale Kanunu'na (KİK) tabi olmaksızın yurtiçinden veya yurtdışından satın alma yetkisi veriliyor.

 

TMO bu ayrıcalıklı madde sayesinde soğan, patates ve domates de dahil her türlü tarımsal ürünü ihale yasasının hükümlerine uymaksızın dilediği anda ithal edebilecek.

 

TMO'nun ihale mevzuatı dışına çıkarılma gerekçesi, “üretimin yetersiz olması nedeniyle ürün fiyatlarında meydana gelebilecek olağanüstü dalgalanmaların önlenmesi veya ürünlerde fiyat istikrarının sağlanması” diye ifade edildi.

 

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, İhale Kanunu'na uyulması nedeniyle TMO'nun çok hızlı bir şekilde ihale açıp tarımsal ürün ithal edemediğini belirtirken, yeni düzenleme sayesinde çok daha kısa süre içinde tarımsal ürün ithal edebileceklerini söyledi. Güldal, ihalelerle en çok hububat ithalatı yaptıklarını belirtirken, Cumhurbaşkanı'nın yetki vermesi halinde TMO'nun her türlü tarımsal ürünü ithal edebileceğini” söyledi.

Yukarıdaki ifadeleri gazetelerden aldım.

 

Bu rezalettir.

 

Devletin bir programı yok mu?

DEVLET ŞİMDİDEN ŞUNU EKİN, BUNU EKİN DESE ihtiyacımız bu dese Türk tarımı buna göre hareket etse olmaz mı? TMO utanmadan en çok hububat ithal ediyoruz diyor. Utanın ey iktidar milletvekilleri aynı şeyi pamukta, zeytinyağında yapıyorsunuz. Türk tarımını bitirdiniz. Yazıklar olsun size.

 

Tarlalar boş duruyor.

Türk çiftçisi ekip biçmiyor. Devlet TMO domates soğan ithalat yetkisi veriyor utanın beyler.

 

Geçenlerde gazetelerde okudum Germencikte Azeri bir iş adamı yüzlerce dönüm serasını jeotermal ile ısıtırım diye sera yapmış. Jeotermal ısıtma suyu verilmeyince tesisini kapatmış 200 işçi de işini kaybetmiş. Aydın milletvekilleri duyuyor musunuz?

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE! Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!