Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi (CFDA), New York Moda Haftası resmi programını yayınladı. New York Moda Haftası (NYFW), 9-14 Eylül arasında gerçekleşecek. Spring Studios, NYFW: The Shows'un ana merkezi olmaya devam edecek ancak NYFW gösterileri New York'un her yerinde gerçekleşecek.

CDFA'nın CEO'su Steven Kolb, "NYFW'nin güçlü yönlerinden biri, şehrin kendisi ve yeteneklerimizi harekete geçirme şeklidir: Spring Studios'ta gerçekleşen bir dizi gösteri ile tasarımcıların New York'taki benzersiz mekânlarda ve mahallelerde gösterilerini görmeye devam edeceğiz" dedi.

"Eylül, CFDA için devam eden ivmeyi ve NYFW'nin markalara sağladığı önemli erişimi gösteriyor. Bu sezon, NYFW tarihindeki en fazla çeşitliliği yansıtırken, dikkate değer bir uluslararası kadro, geri dönen tasarımcılar, ilk kez gösterileri içeriyor." dedi. NYFW, 9 Eylül'de Proenza Schouler gösterisiyle 16:00'da başlayacak ve 14 Eylül'de Tom Ford'un 20:00'deki gösterisiyle tamamlanacak.

Ön program, geri dönen markalar da dahil olmak üzere 109'dan fazla onaylanmış tasarımcıyı içeriyor: Altuzarra, Barragan, Batsheva, Brandon Maxwell, Carolina Herrera, Christian Siriano, Coach, Deveaux New York, Dion Lee, Eckhaus Latta, Gabriela Hearst, Interior, Jason Wu, Jonathan Simkhai, Khaite, Kim Sui, LaQuan Smith, Luar, Maisie Wilen , Markarian, Maryam Nassir Zadeh, Michael Kors, Peter Do, Prabal Gurung, Sergio Hudson, Studio 189, Theophilio, Tory Burch, Victor Glemaud ve Willy Chavarria.