Dijital yayın platformu Netflix’in 1 Kasım itibarıyla reklamlı yayına başlayacağı öğrenilirken, platformdaki yapımları reklamlı izlemeyi tercih eden abonelerin mevcut abonelik ücretinin yarısını ödeyecekleri öngörülüyor.

Netflix’le ilgili sızan son bilgilere göre, dijital yayın platformu reklam destekli yeni abonelik seçeneğini 1 Kasım'da başlatmayı planlıyor. Reklam destekli katmanın ABD, Kanada, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi ülkelerde 1 Kasım'da yayına gireceği bildiriliyor.

DISNEY PLUS’IN ÖNÜNE GEÇME PLANI

Netflix’in 8 Aralık'ta piyasaya sürülecek olan yeni reklam destekli Disney Plus aboneliğinin önüne geçmek için lansmanı Kasım ayında yapmayı planladığı bildiriliyor. Daha önce yapılan açıklamalarda da Netflix'in yeni abonelik seçeneğinin yıl sonundan önce kullanıma sunulacağı bildirilmişti. Ancak bazı kaynaklar, daha geniş bir lansmanın 2023'ün başlarında gelebileceğini öne sürmüştü.

NETFLIX ÜYELİĞİ NE KADAR OLACAK?

ABD’de 15,50 dolar olan standart üyelik ücretinin yarısına reklamlı abonelik katmanını açması beklenen Netflix’in Türkiye’deki en ucuz üyelik bedeli ise; 38 lira. Bu bedelin yarısı olan 19 ya da 20 lira aylık ücretle Türkiye’de de reklamlı Netflix aboneliğinin başlaması olası. Öte yandan sızan bilgilere göre, reklamlar çocuk gösterileri sırasında olmayacak ve reklamlı aboneliği seçenler, çevrimdışı görüntüleme için içerik indiremeyecek.