Netflix, oyun sektöründe daha etkili olabilmek için "Netflix Game Controller" adında yeni bir iOS uygulamasını duyurdu. Bu uygulama, telefonunuzu veya tabletinizi televizyonunuz için bir oyun kontrolcüsüne dönüştürüyor. Bu şekilde, cihazınızı televizyonunuzla eşleştirerek Netflix'ten oyun oynayabiliyorsunuz.

Şu an için uygulama hakkında pek çok detay bilinmiyor. Hangi oyunlarla uyumlu olduğu, telefonunuzu TV ile nasıl eşleştireceğiniz ve Android kullanıcıları için bir uygulamanın ne zaman çıkacağı gibi soruların cevapları henüz net değil. Uygulamanın açıklamasında bu konuda daha fazla bilginin yakında paylaşılacağı belirtiliyor.

Son iki yılda Netflix, oyun kataloğuna eklemeler yaptı. Şu anda yaklaşık 70 oyun bulunuyor. Bu oyunlardan bazıları doğrudan Netflix uygulamasında, bazıları ise telefonlarda ve oyun konsollarında yer alıyor. Öne çıkan oyunlardan biri "Oxenfree II: Lost Signals". Bu oyunun yapımcısı Night School şu anda Netflix ile doğrudan çalışıyor.

Netflix'in yakında sunacağı oyunlar arasında “Storytellers,” “Paper Trail,” “Monument Valley” serisi ve hatta “Assassin’s Creed” serisinden bir oyun bulunuyor. Ayrıca yakın zamanda bir LEGO oyununun da gelmesi bekleniyor. Bu oyunların bazılarını yeni kontrolcü uygulamasıyla oynayabileceğimiz düşünülüyor.

Netflix'e bu uygulama ve oyunlarla ilgili sorular sorulduğunda, şirket herhangi bir cevap vermedi. Herkes, ne olacağını görmek için bekliyor.

Netflix'in oyun alanındaki atılımı, kullanıcıları için farklı bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Gelişmeleri takip ederek, Netflix'in bu alanda nasıl bir yenilik getireceğini yakında göreceğiz.