Apple'ın rekor hizmet geliri, düşen donanım satışlarını telafi edemedi Apple'ın rekor hizmet geliri, düşen donanım satışlarını telafi edemedi
The Wall Street Journal'a göre, yayın hizmeti önümüzdeki yılın başlarında ön izleme havuzunu genişleterek mevcut yaklaşık 2.000 kişilik grubunu dünya çapında on binlerce aboneye ulaşacak şekilde genişletiyor.

Variety, bu yılın başlarında şirketin odak grubu hakkında haber yaptığında, yayın, Mayıs 2021'den beri Netflix'in bazı abonelerine "yaklaşan filmleri ve dizileri izleyip geri bildirimde bulunacak bir üyeler topluluğuna" katılmak isteyip istemediklerini sorduğunu söyledi. Görünüşe göre Netflix, bu grup üyelerinden  daha altı ay boyunca yayınlanmayacak birkaç şov ve filmi izlemelerini istiyor ve daha sonra izleyiciler şirkete neyi sevip neyi sevmediklerini söyleyen bir anket formu gönderiyor.

The Journal'ın daha yeni raporunda, akış hizmetinin grubu "Netflix Preview Club" olarak adlandırdığını ve Leonardo DiCaprio/Jennifer Lawrence'ın başrol oynadığı Don't Look Up'ın bu geri bildirimlerinden yararlanan filmlerden biri olduğunu söyledi. Önizleme grubu üyelerinin Netflix'e söylediğine göre film başlangıçta çok ciddiydi ve filmin yaratıcıları onları dinleyerek filmdeki komedi unsurlarını artırdı.

The Journal'ın da belirttiği gibi, Netflix, içerik oluşturuculara çok fazla yaratıcı özgürlük vermesiyle tanınıyor ve bu nedenle bir önizleme grubu çalıştırmak yayın için zor oldu. Görünüşe göre şirket, geri bildirimleri içerik oluşturucularla paylaşma konusunda dikkatliydi ve değişiklik yapılması için herhangi bir zorlamada bulunmadı. Önizleyenlerin geri bildirimlerine göre bazı değişiklikler yapıp yapmama kararı yine de içerik oluşturuculara bırakıldı.