Son yıllarda oldukça popüler olan dijital içerik platformu Netflix, şu sıralar kaybettiği aboneler sebebiyle uygulamaya yeni bir özellik getirdi.

TikTok, tüm kullanıcılara yorum 'beğenmeme' düğmesi veriyor TikTok, tüm kullanıcılara yorum 'beğenmeme' düğmesi veriyor
Şu ana kadar içeriğinde sadece dizi, film ve belgesel bulunan Netflix, platformda oyun kataloğuna da yer verdi. Sürekli yeni oyunlar yüklenen katalogda şu an  20’den fazla mobil oyun bulunsa da 2022 sonuna kadar bu sayıyı 50’ye ulaştırmak yönünde çalışmalar yapılıyor.

Netflix Games yapımları arasında, oldukça popüler olan Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: The Game, Exploding Kittens gibi popüler oyunlar bulunurken Mayıs ayında Dragon Up, Moonlighter, Townsmen - A Kingdom Rebuilt,Exploding Kittens - The Game isimli 4 yeni oyun yüklendiğini kullanıcılara duyurdu.

 Oyun özelliği getirildikten sonra yapılan son analizlere göre oyun kataloğuna yüklenen yapımlar şu ana kadar 23,3 milyon kez indirildi. Bu oran Netflix kullanıcılarının %1’inden azına tekabül ediyor. Oyun kataloğu içeriğinde ekstra ücret ve reklam bulunmaması, çevrimdışı oyun seçeneğine rağmen kullanıcıların ilgisini çekmemesi oldukça şaşırtıcı.

Mevcut abonelerini kaybetmemek, yeni aboneler kazanmak ve gelişimine devam etmek için oyun alanına ciddi yatırımlar yapan Netflix’in günlük yaklaşık 1.7 milyon kullanıcıya ulaştığını düşünürsek beklenen rağbeti görmemesi sebebiyle uzun vadede oyun alanını geri plana atacağı düşünülebilir.