Dünyanın en önemli çevrimiçi video akış platformlarından biri olan Netflix’de sular bir türlü durulmuyor.

Netflix, her gün yeni bir gelişmeyle karşımıza çıkarken, genelde bu platformdan iyi haberler vermeyi özler olduğumuzu söyleyebiliriz. Yılın birinci ve ikinci çeyreğinde kullanıcı kaybı yaşayan ve bu nedenle de toplam kullanıcı sayısı bakımından Disney’in gerisinde kalan Netflix, her ne kadar elinden geldiğinde bu durumu tersine çevirmeye çalışsa da, şimdilik işlerin pek iyi gitmediğini söyleyebiliriz.

Şirketten yapılan son açıklamalara göre, Netflix şimdi de animasyon departmanından 30 çalışanını işten çıkarttı. Bu animasyon bölümü gibi oldukça önemli bir departman için son derece büyük bir sayı. Ancak Netflix, bu şekilde düşünmüyor. Amerikalı medya devi tarafından yapılan açıklamada, animasyon departmanının bu işten çıkarmalardan sonra çok daha verimli çalışacağı iddia edildi. Tabi bu açıklama şirketin kalan çalışanlarını motive etme çabası mıdır yoksa gerçekten daha az verimli olduğunu düşündüğü çalışanlarının işlerine son verdiğini mi iddia ediyor, işin o kısmı şimdilik bilinmiyor.

Öte yandan, Netflix’in bir taraftan reklamlı abonelik sistemi üzerinde çalışarak üyelik fiyatlarını düşürmeyi amaçlarken, diğer taraftan kur artışlarını sebep göstererek üyelik ücretlerini arttırması kafalarda soru işareti yarattı.

Son zamlardan sonra Temel paketin fiyatı 37,99-TL’den 45,99-TL’ye çıkarken, Standart Paket 57,9-TL’den 69,99-TL’ye, dört farklı cihazdan bağlanabilme desteği sunan Özel paketin fiyatı ise 77,99TL’den 93,99-TL’ye çıktı.