Öncelikle akış hizmetini TV’de kullanıyorsanız, süreç olması gerekenden çok daha karmaşık. Örneğin ben, çok istesem de bunca yıldır benimkinin görünüşünü hiç değiştirmedim. Şimdi ise TechCrunch'a göre, akış devi nihayet TV uygulamasının kendisinde altyazı ve altyazı metnini özelleştirme özelliğini sunmaya başladı.

Yayının raporuna göre özellik, Amazon Prime Video TV uygulamasının altyazı ayarlayıcısına benzer görünüyor ve benzer şekilde çalışıyor. Küçük, orta ve büyük metinlerin yanı sıra alt gölgeli ve gölgesiz dört stil arasında seçim yapmanızı sağlıyor.

WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor

Bir seçenek, ihtiyacınız olursa daha fazla kontrast için siyah bir arka plan üzerinde sarı metin. Hizmetin güncellenmiş yardım sayfası, bir şov oynatılırken ekranın altındaki Ayarlar'a giderek ve ardından altyazı Boyutu ve Stili'ni seçerek bu kontrollere erişebileceğinizi söylüyor. Şu anda Arapça, İbranice, Japonca, Korece, Rumence, Tayca ve Geleneksel Çince için metin görünümünü değiştirmenin mümkün olmadığını ise unutmayın.

Son yıllarda giderek daha fazla sayıda insan, seslerin dengesiz olduğu ve seslerin arka plandan daha alçak olduğu diyalogları duyabilmek veya yabancı bir dilde program izlemek için altyazıları kullanıyor. Artık bunları kullananlar sadece işitme güçlüğü çeken izleyiciler değil. TV uygulamasının kontrolleri, Netflix'in web sitesine göre daha az özelleştirme seçeneği sunarken, altyazıların görünümünü değiştirmeyi çok daha erişilebilir hale getiriyor.