• BIST 108.489
 • Altın 152,547
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Nazım'dan geçinenleri açıklasın

  21.03.2009 10:15
  Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın "Bazıları Nazım'ın sırtından para kazanıyor" eleştirisine Genco Ekral'dan da sert yanıt gedi. Erkal, Günay'ın u sözlerin "ayıptır"diye niteleyerek "Koca Bakan insanları töhmet altında bırakamaz" dedi.
  Nazımdan geçinenleri açıklasın
  Nazım'dan geçinenleri açıklasın Nazım'dan geçinenleri açıklasın Nazım'dan geçinenleri açıklasın

  Erkal, Akşam gazetesinden Yusuf İzel'e NTV'de yayınlanan Haydi Gel Biziml Ol programındaki tartışmayla ilgili açıklamalarda bulundu.

  "Bakan biz konuşurken canlı yayına bağlanıp, daha önce söylediği 'Nazım Almanya'ya gitmez ama Rusya'da çok iyi olur' sözlerini inkar etti. Bu başlı başına bir ayıp" diyen Erkal sözlerini şöyle sürdürdü: " Koca Bakan'ın isim vermeden bazılarını töhmet altında bırakacak açıklamalar yapması daha da ayıp. O zaman açıkça isim vererek konuşsaydı da bu sözün muhatapları kendini savunsaydı."

  Erkal sözlerini şöyle tamamladı: " Tüm bunların yanı sıra o program propaganda yeri mi? Biz sorunlarımızı anlatıyoruz, o çıkmış Bakanlığı sürecinde yaptıklarını anlatıyor. Ne kadar garip. Gitsin icraatlarını bir tartışma ya da siyaset programında anlatsın. Günay'ın 'Birilerinin Nazım'ın sırtından para kazandığını' ima eden sözleri beni şoke etti. Sonradan düzeltme yapıp 'Oradakileri kastetmedim' demiş. Ben bunu zaten hiç üzerime alınmadım. Çünkü yıllardır 1 Mayıs mitinglerinde çıkar Nazım Hikmet şiirlerini okur, oyunlarını oynarım. Vaktimin büyük bölümü Nazım'ındır. Dolayısıyla o zaten benim hayatımın büyük bir parçasını oluşturuyor.

  HÜRRİYET

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim