• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Nazilli'de seminer düzenledi

  19.02.2009 22:58
  Aydın Vergi Dairesi Başkanlığı Nazilli’de “Bazı Varlıkların Milli Ekonomiye Kazandırılması” kanunu ile ilgili bir seminer düzenledi.
  Nazillide seminer düzenledi
  Nazilli'de seminer düzenledi Nazilli'de seminer düzenledi Nazilli'de seminer düzenledi

  Seminere Aydın Vergi Dairesi başkanı Mesut Yılmaz, Nazilli Vergi Dairesi Müdürü Şevket Çeşnial, Nazilli Ticaret Odası Başkanı A.Gültekin Kılınç, NTO Meclis Başkanı Enes Öğünçlü, SMMMO Nazilli Temsilcisi Füsun Şenol, Mali Müşavirler ve vergi mükellefleri katıldı.
  Aydın Vergi Dairesi Başkanlığında görevli Vergi Denetim Büro Başkanı Mesut Özel ve Vergi Denetmeni Yaşar Yıldırım"ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta vergi mükelleflerine yönelik vergi barışı hakkında bilgilendirme yapıldı. Vergi barışının kapsamı hakkında bilgi veren ilk konuşmacı Vergi Denetim Büro Başkanı Mesut Özel, Türkiye"de bulunan ancak 1 Ekim 2008 tarihi itibarıyla işletmelerin öz kaynakları içinde yer almayan; para, döviz, altın, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları ve taşınmazların 5811 sayılı bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması hakkındaki kanun ile ilgili önemli bilgilendirmede bulundu.
  Vergi Denetim Büro Başkanı Mesut Özel konuşmasında kanunun amacına değinerek, "Bu kanunun amacı, Yurt dışında bulunan; bazı varlıkların Türkiye"ye getirilerek veya transfer edilerek, taşınmazların ise kayda alınarak ekonomiye kazandırılmasını, Türkiye"de bulunan ancak işletmelerin öz kaynakları içinde yer almayan bu türden varlıkların sermaye olarak konulmak suretiyle işletmelerin sermaye yapılarının güçlendirilmesini sağlamaktır” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim