• BIST 109.605
 • Altın 156,690
 • Dolar 3,8779
 • Euro 4,5897

  Nazilli'de seçim çalışmaları

  18.12.2008 15:58
  AK Partili Nazilli Belediye Başkanlığı için ilk resmi aday adayı olan Önder Tekeli seçim çalışmalarına hız vererek halkla buluşmasını sürdürüyor.
  Nazillide seçim çalışmaları
  Nazilli'de seçim çalışmaları Nazilli'de seçim çalışmaları Nazilli'de seçim çalışmaları

  Tekeli, gündüz yaptığı esnaf ziyaretlerinin yanı sıra gece de kalabalık bir partili gurubuyla kahvehane ziyaretleri yaparak projelerini halkla paylaşıyor.
  Dün gece Sümer, Çapahasan ve Dumlupınar Mahallelerindeki kahvehaneleri ve bazı işyerlerini ziyaret eden Tekeli, Nazilli için öncelikli projelerini halkla paylaştı. Tekeli, hem kendisini tanıtmak hem de projelerini anlatmak için yaptığı ziyaretlerde halkın nabzını tuttu. Tekeli, halka hitaben yaptığı konuşmalarda projelerinden de söz ederek “İşsizlik sorununa çare olarak gördüğümüz organize sanayi bölgesi yatırımlarının hızlandırılması ve büyük ölçekli yeni sanayi kuruluşlarına yatırım fırsatlarının sunulması, jeotermal enerji, şehir alt yapısı ve çevreye duyarlı yatırımlar olan üniversite ve eğitim alanlarının geliştirilmesi, sosyal hizmetlerin geliştirilmesi, belediye hizmetlerinin internet ortamında verilebilir hale getirilmesi, şehircilik ve peyzaj çalışmaları, basın ve halkımızın hizmetlerden bilgilendirilmesi, sağlık yatırımları ve diğer yatırımlar konularında ciddi projelerimiz var” dedi.
  Konuşmalarında hayal ettiği Nazilli"den de söz eden Önder Tekeli “Nazilli ilçemiz tarihçi Heredot"un tarifi ile en güzel gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü parçasında bir cennet köşe. Bu güzel şehrin bugün üzerinde yaşayan bizler de bu cennet tabir ettiğimiz yerde yaşamaya çalışan ve burada doymaya çalışan insanlarız. Vatan olarak benimsediğimiz bu güzel yerde en iyi şekilde yaşamalı ve geleceğimiz olan çocuklarımıza daha iyi şekilde bırakmalıyız. Bunun birinci adımı içinde bulunduğumuz cennet toprakları ve şehrimizi en güzel şekilde imar ve ihya etmek olacaktır. Bayındırlık hizmetlerine ağırlık vermekle başlamak olacaktır. Esas konuşulması gereken adayların projeleri, projelerinin şehre neler katacağı, gerçekleşebileceği, gerçekleşemeyeceği, ayağı yere basan projeler olup olmadığı sorularıdır. Gelecek neslimize daha modern, daha refah içinde bir kenti nasıl bırakırız sorusunun cevabını arayan yok gibi. Bakın biz neler konuşmalıyız? Jeotermal enerji ve şehir alt yapısı, organize sanayi, işsizlik ve mesleki ve teknik eğitim, şehir merkezi, yollar, binaların durumu ve peyzaj. Öncelikli projelerimiz olan bu konularda sizlerden destek almak ve çalışmalarımızda sizlerle birlikte kol kola, omuz omuza olmak istiyorum. Aday olarak çıkarsam hizmet için sizlerin desteğini bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim