• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Nazilli'de platform

  10.02.2009 16:51
  Nazilli’de bulunan 8 sivil toplum kuruluşu ‘Nazilli Sivil Toplum Örgütleri Platformu’ oluşturarak ilk toplantılarını gerçekleştirdiler.
  Nazillide platform
  Nazilli'de platform Nazilli'de platform Nazilli'de platform

  Platform Sözcüsü İbrahim Yağtu; "Nazilli"nin sorunlarında etkin ve yetkin olmak için platformumuzu kurduk” dedi.
  Nazilli Sivil Toplum Örgütleri Platformu adına konuşan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Nazilli Şube Başkanı İbrahim Yağtu “Nazilli"de sosyal toplum örgütlerimiz gerek genel, gerekse yerel düzeydeki her türlü sorunun içinde bir şekilde yer alırlar ve etkinde olurlar. Ülkemizde bulunan sivil toplum örgütleri henüz kendilerinden beklenen etkinliği çeşitli nedenlerle gösterememişlerdir. Bu nedenlerin başında iktidara gelen her siyasi irade sivil toplum örgütlerini kendi yanında görmek istemiş çoğu zamanda başarılı olmuştur. Hatta bazı sivil toplum örgütleri kendi çıkarları uğruna siyasi iradenin yanlışlarına sessiz kalmışlardır. Bu ve buna benzer nedenlerle sivil toplum örgütleri işlevlerini yitirmişlerdir. Temsil ettikleri toplumun özlem ve istekleri karşısında gerekli iradeyi gösterememişler etkisiz kalmışlardır. Nazilli"de bulunan sivil toplum örgütleri olarak bu zaafları aşmak, Nazilli"nin yönetilmesinde katkı sahibi olmak, sorunların aşılmasında yer almak, toplumun isteklerini yetkili makamlara iletmek, takip etmek, istihdama dönük çalışmalarda her kademedeki kurum ve kuruluşlara proje bazında ve teknik düzeyde katkıda bulunmak amacıyla Nazilli Sivil Toplum Örgütleri Platformu kurulmuştur. Platformun hiç bir siyasi amacı yoktur” dedi.
  Platformun basına tanıtıldığı ilk toplantıya kurumları adına katılan Atatürkçü Düşünce Derneği Nazilli Şube Başkanı Mustafa Bozkır, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Nazilli Şube Başkanı İbrahim Yağtu, Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Nazilli Şube Başkanı A.Cahit Coşkun, Eğitimciler Derneği Nazilli İlçe Temsilciliği Başkanı Ali Adnan Feyizoğlu, Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Nazilli Temsilciliği Başkanı Gönül Açıkgöz, Türk Anneler Derneği Nazilli Şube Başkanı Gülhanım Aksoy, Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Nazilli Şube Başkanı Bircan İnce ve Şehit Aileleri Derneği Nazilli Şube Başkanı Jale Keskin, oluşturulan platformun ilk toplantısını tamamladılar.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim