• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Nazilli'de dört aday adayı

  25.12.2008 17:35
  AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatı, 2009 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde 4 İl Genel Meclis aday adayını açıkladı.
  Nazillide dört aday adayı
  Nazilli'de dört aday adayı Nazilli'de dört aday adayı Nazilli'de dört aday adayı

  Halen görevini sürdürmekte olan Ahmet Eker ile birlikte 3 yeni aday adayı daha başvurusunu ilçe yönetimine resmen yaptı. Anavatan Partisi Nazilli Eski İlçe Başkanı Murat Doğanlı"da AK Parti saflarına katılarak belediye meclis üyeliği için resmi başvurusunu yaptı.
  Halen bu görevi yürüten aday adayı Ahmet Eker, 26 yıl TEDAŞ ve 5 yıl da İl Genel Meclisi Üyesi olarak devletine ve vatandaşına hizmet ettiğini söyledi. 5 yıl daha görev yapmak istediğini duyuran Eker, “5 yıldır üçüncü devre İl Daimi Encümenliği görevine seçildim. Aydın ilinde İl Özel İdarede Nazilli merkez ve köylerine ihtiyaç önceliğine göre sorunları Milli Eğitimden başlamak üzere çözmeye başladık. 24 derslikli Çapahasan İlköğretim Okulu, 12 derslikli Kızıldere İ.Ö.O, Hasköy İ.Ö.O ve Ovacık İ.Ö.Okulları bu beş yıl içerisinde tamamlanarak eğitim ve öğretime açılmıştır. 2005 yerel yönetimlerden sonra AK Parti hükümetimiz yerel yönetimler yasasıyla İl Genel Meclisi üyelerine büyük çapta yetkiyi ve sorumluluk verilmiştir. Bu yasadan sonra ilçelerin sorunlarını İl Genel meclisleri Türkiye"nin sorunlarının çözümü ise milletvekillerine verilerek görev dağılımı yapılmıştır. Hükümetimizin verdiği yetkiyle yeni uygulamaya konulan KÖYDES projesi sayesinde yapılması dahi düşünülemeyen köy sorunları çözüm noktasına getirilmiştir. Bugüne kadar partimden, halkımdan ve köylerimden almış olduğum yetkiyi başı dik olarak karşılığını da hizmet olarak verdiğime inanıyorum. Şahsıma güvenenleri bugüne kadar mahcup etmedim ve etmeyeceğim” dedi.
  Nazilli İlçe Başkanı Ali Ertürk de, Nazilli"de en fazla üyeye sahip bir teşkilat olduklarını aynı zamanda da Aydın teşkilatından da daha fazla üyeye sahip olduklarını duyurdu. Çok çalışılarak buralara geldiğini ifade eden Ertürk, yeni arkadaşlarla birlikte görevlerini sürdüren arkadaşlarını da teşekkür ettiğini kaydetti.
  Yapılan konuşmaların ardından İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Eker, İbrahim Tamirci, Asım Koyuncu ve Kadir Mutlu ile birlikte Anavatan Partisi Nazilli eski İlçe Başkanı Murat Doğanlı il genel meclisi üyeliği için aday adaylığı başvuru formlarını İlçe Başkanı Ali Ertürk"e teslim etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim