• BIST 109.330
 • Altın 155,622
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Nazilli'de bir ilk gerçekleşti

  17.06.2008 17:41
  Nazilli Devlet Hastanesinde ilk kez uygulanan bir operasyonda başarılı bir sonuç elde edildi.
  Nazillide bir ilk gerçekleşti
  Nazilli'de bir ilk gerçekleşti Nazilli'de bir ilk gerçekleşti Nazilli'de bir ilk gerçekleşti

  Nazilli Devlet Hastanesinde ilk kez uygulanan bir operasyonda başarılı bir sonuç elde edildi. Kalça kemiği erimesi olan 32 yaşındaki bir erkek hasta yapılan ameliyatla sağlığına kavuşturuldu. Bir yıldır ağrıları nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan Şanlı Yıldırım, 2 saat süren ameliyatın ardından ağrılarından kurtuldu.
  Nazilli Devlet Hastanesinde yapılan cerrahi müdahalede, ameliyatı gerçekleştiren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Murat Muştu, cerrahi operasyonun çok başarılı geçtiğini ve hastanın 2-3 hafta içerisinde büyük ölçüde sağlığına kavuşacağını kaydetti. Gerçekleştirilen ameliyat hakkında bilgi veren Muştu, Resurface Artroplasti adı verilen yeni çeşit kalça protezinin hastaya çok başarılı bir şekilde uygulandığını ifade ederek “Daha çok gençlerde görülen Femur Başı Avasküler Nekrozu(Kalça Kemiği Çürümesi) hastalığından dolayı daha önceleri hastanemize başvuranlar eğitim ve araştırma hastanelerine yönlendirilmekte idi. 2006 yılında mezun olduğum Adnan Menderes Üniversite Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji eğitiminin ardından edindiğim tecrübeyi 2 yıl önce göreve başladığım hastanemizde uygulamaya başladım. İki yıldan bu yana hastanemize ilk kez bu rahtsızlıktan sonra başvuran hastamızın tanısı yapıldıktan sonra ameliyat kararı aldık. Ben ve ekibimin 2 saat süren başarılı operasyonundan sonra son bir yıldır kalça kemiği erimesinden dolayı kaynaklanan şiddetli ağrıları sona erdi. Şu anda hastamızın durumu oldukça iyi ve iki hafta içerisinde taburcu olacak. Kendisine geçmiş olsun dileğinde bulunurken ekibime de başarılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
  Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fikri Özçetin de, “Bundan 10-15 yıl önce eğitim-araştırma hastanelerine gönderdiğimiz hastalarımız artık Hastanemizde tedavi görebiliyor. Tecrübeli hekimlerimizin bilgi birikimleri, genç hekimlerimizin yeni teknolojik yaklaşımı ve donanımları, hastanemiz idaresince alet ve donanım olarak desteklenerek halkımıza daha kaliteli ve çağdaş ağlık hizmeti vermemiz bizleri çok mutlu ediyor. Hastanemize memnuniyeti artan hastalarımızın şifahen ve yazılı teşekkür talepleri gün geçtikçe artmaktadır. Nazilli ve çevresine verdiğimiz hizmetlerin daha sağlıklı ve daha hızlı olması açısından gerekli tüm yenilikleri takip etmekteyiz. Her zaman ilkleri gerçekleştiren hastanemiz sayesinde hastalarımız uzak yerlere gitmeden ayağına gelen hizmetle sağlıklarına kavuşmaktadır. Tüm hastane personelimizin gayretleri ve çalışmaları nedeniyle hastalarımızdan gerekli ilgi ve teşekkürü aldıklarına inanıyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim