• BIST 107.580
 • Altın 153,004
 • Dolar 3,7219
 • Euro 4,3756

  Nazilli'de adli yıl töreni

  07.09.2009 18:47
  Nazilli'de 2009-2010 adli yılı Nazilli Adliye Sarayı önünde düzenlenen bir törenle başladı.
  Nazillide adli yıl töreni
  Nazilli'de adli yıl töreni Nazilli'de adli yıl töreni Nazilli'de adli yıl töreni

  Törene İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, İlçe Garnizon Komutanı Personel Albay Hüseyin Ulukaraağaç, Adalet Komisyonu Başkanı Ali Bağbozan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Nazilli İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Seydi Salman, Aydın barosu Nazilli Temsilcisi Av. Süleyman Bülbül, Nazilli Emniyet Müdürü Abdullah Günal, hâkimler, savcılar ve Nazilli Barosu Avukatları katıldı.
  2009-2010 Adli yıl açılışında konuşma yapan Aydın barosu Nazilli Temsilcisi Av. Süleyman Bülbül, 1982 Anayasasının yazımı, anlayışı, dili, mantığı ve ruhi ile eksik olduğunu ifade ederek “12 Eylül darbesinin ürünü olan 82 Anayasası yerine özgürlüklerin kural olup istisna olmadığı, Cumhuriyet Kurumları ve Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında çağdaş demokratik kural ve kurumlarıyla hazırlanacak yeni anayasa mutlaka yapılmalıdır. Yapılacak yargı reformunda da yargının siyasete tabi kılınmasını engelleyecek tüm önlemlerin alınmasını, çoğulculuk ilkesi ve kuvvetler ayrılığı ilkesinin hiçbir biçimde yargıyı etkileyecek güçte olmamasını yargı reformu ile sağlamak zorundayız” dedi.
  Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz da, “Her hizmetin ve her görevin bir sonu vardır. Yaşamlarının en güzel yıllarını yargı hizmetine sunan ve emekliye ayrılan meslektaşlarımıza ve tüm yargı görevlilerine şükranlarımı sunuyor; sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyorum. Aramızdan ebediyen ayrılmış bulunan meslektaşlarımızı ve yargı görevlilerini de minnet, şükran, saygı ve rahmetle anıyorum. Hizmetleri unutulmayacaktır. Nazilli Adalet Dairesi ve Mülhakatı olan Kuyucak, Karacasu, Bozdoğan, Sultanhisar adliyeleri ile Buharkent İlçemizdeki Adli Hizmetlerin halkımıza en iyi şekilde sunulmasında emeği geçen ve halen görevi başında olan veya tayin olan tüm Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı meslektaşlarıma, Ceza İnfaz Kurumu İdarecileri ve Personeline, Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğüne ve en büyük destekçimiz olan Adalet Personeli arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığımızla birlikte Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığımız Koruma Kurulu ve Nazilli Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarının çalışmalarında katkıları olan Kaymakamlarımıza, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Odalarımıza, Belediyelerimize, Derneklerimize, Bankalarımıza, Özel şirketlerimize ve emeği geçen kişilere katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
  Konuşmaların ardından Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve Adalet Komisyonu Başkanı Ali Bağbozan makamlarında ziyaret edilerek adli yıl açılışları kutlandı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim