• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Nazilli Vergi Dairesi mükellefleri uyardı

  14.03.2012 16:16
  Gelir İdaresi Başkanlığı ‘Her türlü ekonomik yapı ve aktiviteyi geliştiren, kavrayan; güvenilir, etkin, şeffaf, küresel boyutta öncü ve örnek bir idare olmak’ vizyonu ile mükellef odaklı kuruluş amacına uygun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.
  Nazilli Vergi Dairesi mükellefleri uyardı
  Nazilli Vergi Dairesi mükellefleri uyardı Nazilli Vergi Dairesi mükellefleri uyardı Nazilli Vergi Dairesi mükellefleri uyardı

  İleri seviyede bilgi teknoloji sistemleri kullanılarak, mükelleflerimizin beklenti, öneri ve görüşlerinin dikkate alındığını ifade eden Nazilli Vergi Dairesi Müdürü Kadriye Akkoyun; “Vergilendirme işlemlerinde etkinlik sağlanarak sunulan hizmet kalitesi yükseltilmeye çalışılmakta ve vergisel işlemler basitleştirilerek, vergi mevzuatının daha anlaşılır ve uygulanabilir olması sağlanarak ve de toplumun tüm kesimlerinde vergi bilinci oluşturularak mükelleflerin vergiye gönüllü uyum sağlamaları için çaba sarf edilmektedir.”
  “FORM DOLDURARAK ŞİFRE VE PAROLA ALINABİLECEK”
  Gelişen bilgi işlem teknolojilerinden yararlanarak, vergi beyannamelerinin kolay, hızlı, ekonomik ve güvenilir bir şekilde İdareye intikalini sağlamayı amaçladıklarını belirten Akkoyun; “Vergi beyannamelerinin doldurulması sırasındaki hataları asgariye indirerek mükellef mağduriyetini önlemek ve vergiye gönüllü uyumu artırmak, ayrıca vergi dairesinin, mükellefiyet kaydı, beyanname kabul, tarh, tahakkuk ve tahsilat işlemlerini azaltmak suretiyle iş ve işlemlerini kolaylaştırmak ve verimliliği artırmak amacıyla Maliye Bakanlığınca verilen yetkilere istinaden; 414 sıra No.lu V.U.K Genel Tebliği ile 2011 ve müteakip takvim yıllarında sadece gayrimenkul sermaye iradı (GMSİ-kira geliri) elde eden mükelleflerin bu iratlarına ilişkin beyannamelerin Gelir İdaresi Başkanlığınca önceden doldurulup mükelleflerin onayına sunacağı Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sisteminin uygulamasına başlanacaktır. Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemine girişler 1-25 Mart 2012 tarihleri arasında Başkanlığımız internet adresi (www.gib.gov.tr) üzerinden gerçekleşecektir. Mükelleflerimiz İnternet Vergi Dairesi şifrelerini kullanarak veya kendileri için hazırlanmış güvenlik sorularını cevaplayarak sisteme giriş yapabileceklerdir. İnternet Vergi Dairesi şifresi bulunmayan mükellefler, ‘Sadece gayrimenkul sermaye ıradı geliri elde eden gerçek kişiler için internet hizmetleri kullanım başvuru formu’ ile herhangi bir vergi dairesine bizzat başvurarak kullanıcı adı, şifre ve parola alabilecektir. Mükelleflerimiz kullanıcı kodu, parola ve şifrenin yetkisiz kişilerce kullanıldığını öğrendikleri anda (kullanıcı kodu, parola ve şifrenin kaybedilmesi, çalınması vb. durumlar dahil) Gelir İdaresi Başkanlığının 444 0 435 telefon numarasından Çağrı Merkezine veya vergi dairelerine derhal bilgi vereceklerdir. Ayrıca, Mükelleflerimizin konuya ilişkin daha detaylı bilgiyi en yakın vergi dairelerimizden, Vergi İletişim Merkezinden (444 0 189), Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinden (www.gib.gov.tr) temin etmeleri mümkündür” dedi.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim