• BIST 109.156
 • Altın 153,298
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Nazilli Türk Ocağı'ndan Kutlu Doğum konferansı

  19.04.2012 15:41
  Türk Ocakları Derneği’nin Nazilli Şubesi tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Hz. Peygamber (s.a.v.)’in ‘Eğitimci Kişiliği’ konulu konferans düzenlendi.
  Nazilli Türk Ocağından Kutlu Doğum konferansı
  Nazilli Türk Ocağı'ndan Kutlu Doğum konferansı Nazilli Türk Ocağı'ndan Kutlu Doğum konferansı Nazilli Türk Ocağı'ndan Kutlu Doğum konferansı

  Nazilli Belediye Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen konferansa 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Veli Öztürk konuşmacı olarak katıldı.
  MHP Nazilli İlçe Başkanı K.Engin Özcan, Belediye Meclis Üyesi Ziya Aksüt ve çok sayıda davetlinin katıldığı konferansın açılış konuşmasını yapan Türk Ocakları Nazilli Şube Başkanı Ahmet Çekim; “Türk Ocakları mensupları kendilerini Müslüman-Türk kimliğiyle tarif ettikleri gibi, Türk’ü Türkçe konuşan Müslüman diye anlamışlardır. Türk Ocakları ve Türk Milliyetçileri gerek Osmanlı, gerek Cumhuriyet döneminde hiçbir zaman dini dışlayan bir anlayışa sahip olmamışlardır. Türk Ocakları ve Türk Milliyetçileri sadece dine saygılı değil, bizzat dindardırlar. Meşrutiyet döneminde İttihad-ı İslamcı görüşün ‘İslam, dava-yı Kavmiyeti reddeder’ veya ‘İslam’da Milliyetçilik yasaklanmıştır’ tezine karşı Türk Ocakları ve Türk Milliyetçileri Milliyetçilik fikrinin İslam dinine aykırı olmadığını başka bir ifade ile İslam dininin milliyeti reddetmediğini savunmuşlar ve savunmaktadırlar. İslam’da Milliyetçilik meselesi günümüzde de zaman zaman ileri sürülerek Türk Milliyetçileri ‘İslam’ın dışında’ gösterilip karalanmaya çalışılmaktadır. Hâlbuki bizler ‘İslam’dan sıyrılmış bir Türk Kültürü ve milli değerler sistemi’ düşünmemekteyiz. Milletlerin yaşayabilmesinin iki temel dayanağı vardır. ‘Var olmak’ ve ‘var kalmak’. Milletlerin var kalmak, yaşayabilmek azim ve iradesine ‘milli şuur’, milliyet duygusu veya milliyetçilik adı verilmektedir. Türk Ocakları; adı üzerinde ‘Türk’ün Ocağının tütmesi’ için kurulmuştur. Nazilli Türk Ocağı da Türk’ün Ocağının tütmesi için her türlü faaliyeti yapar. Varlık sebebi bu gün de yarın da budur. Nazilli Türk Ocağı bir Milli Kültür Ocağıdır” dedi.

  İnsan yetiştirmenin önemi, milli terbiyenin milletlerin geleceği için ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak konuşma yapan Doç.Dr. Veli Öztürk ise konuşmasında özetle gençlerin inançlı, millet sevgisiyle ailesi tarafından küçük yaşlarda yetiştirilmesinin, eğitilmesinin önemini belirtti. İslamiyetle buluşamayanların ne kadar zeki olurlarsa olsunlar boşlukta kaldıklarını, psikolojik sorunlar yaşadıklarını, değişik örnekler ve kendinin şahit olduğu olaylardan bahsetti. İnancı olmayanların teknolojik güçlerle insanlara zulmettiklerini, acılar yaşattıklarını ifade etti. Hz. Peygamber’in peygamberlikle müjdelenmesine kadar yaşadığı hayatı, çektiği sıkıntıları detaylı bir biçimde anlatan Öztürk, Aziz milletimizin İslamiyetle buluşmasından sonraki, islamiyete hizmetlerini ve katkılarını değişik örneklerle anlattı. Öztürk, Hz. Peygamber’in (s.a.v.) bütün insani ve ahlaki özelliklerini anlatarak konuşmasına son verdi.
  Konferansın ardından MHP’li Belediye Meclis Üyesi Ziya Aksüt, konuşmacı Doç.Dr. Veli Öztürk’e teşekkür ederek çiçek takdim etti.

  aydinpost-facebook.20120414234532.jpg

  aydinpost-twitter.jpg

   

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim