• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  NASİAD'dan iftarlı açılım

  13.09.2008 17:58
  Nazilli Aktif Sanayici İş Adamları Derneği (NASİAD), Bozdoğanda faaliyet gösteren Çağlayan Eğitim Gönüllüleri Derneği üyelerine iftar yemeği verdi.
  NASİADdan iftarlı açılım
  NASİAD'dan iftarlı açılım NASİAD'dan iftarlı açılım NASİAD'dan iftarlı açılım

  Nazilli Aktif Sanayici İş Adamları Derneği (NASİAD), Bozdoğanda faaliyet gösteren Çağlayan Eğitim Gönüllüleri Derneği üyelerine iftar yemeği verdi. Tanıtım ve açılım çalışmalarını sürdüren NASİAD, Ramazan Ayı nedeniyle açılım toplantılarını iftar yemeklerinin ardından gerçekleştiriyor.
  Nazilli Aktif Sanayici İş Adamları Derneği"nin (NASİAD) organize ettiği tanışma ve kaynaşma amaçlı iftar yemeğinin dün geceki konukları Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Çağlayan Gönüllüleri Eğitim Dernek Başkanı Levent Önal ve dernek üyeleri oldu. İftar yemeğine ev sahipliği yapan NASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Elmalı ve dernek üyeleri, konukları ile tek tek ilgilenerek hoş bir sohbet ortamında iftarlarını gerçekleştirdiler. İftar yemeğinin ardından yapılan sohbette Nazilli"de üretilen ürünlere ve yeni pazarların bulunmasının önemine değinen NASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Elmalı “Ortak yatırımlarda buluşup, yurt duşuna açılmamız lazım. Sıkışıp kaldıkları için dışa açılamayan işadamlarımıza NASİAD olarak yurt dışındaki iş köprüleri kurarak ivme kazanmalarını sağlamak ve dış ticaret kaynaklarını Nazilli esnafı ile buluşturmayı hedefliyoruz. Bölgede faaliyet gösteren esnaf arkadaşlarımızla birlikte ticari ve sosyal fikirlerimizi buralarda paylaşıp yeni pazarlar bulmak zorundayız” dedi.
  Nazilli"de faaliyet gösteren esnafların akşamlarını değerlendirebilecekleri bir ortamın yokluğunu hissettiklerine değinen Elmalı, yeni yapılan binalarının içerisinde konferans salonu, sauna, bilardo salonu ve TV odasının bulunduğunu kaydederek “İş dünyası kurumsallaşıyor. Kalifiyeli elemanlara ihtiyaç duyuluyor. Onun için NASİAD olarak eğitim programları hazırlıyoruz. Bu çalışmalarımızı işadamlarımızın boş zamanlarında hem değerlendirmeleri hem de bilgi alışverişinde bulunmaları açısından en rahat bir şekilde derneğimiz binasında yapmalarını sağlamak istiyoruz. Bu nedenle dört dörtlük bir dernek binası için büyük emek sarf ettik. Böyle güzel bir ortamda işadamlarımız daha rahat hareket ederek çalışma yapabileceklerdir” dedi.
  İstihdam sorununun hat safhada olduğunu ifade eden Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın “Bu tür yerler istihdam üretmeye örnek yerlerdir. Üretmek önemlidir. Aynı şekilde de üretilen ürünlere pazar bulmak lazım. Adınız gibi aktif olan sizleri kutluyorum” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim